Chelsea z Pucharem Ligi! Mistrzynie Anglii pokonane dzięki bramce w doliczonym czasie

Londyńska Chelsea sięgnęła po pierwsze w tym sezonie trofeum. Mające wciąż duże szanse na mistrzostwo Anglii zawodniczki „The Blues”, sięgnęły wczoraj po Puchar Ligi dzięki finałowej wygranej 2:1 z Arsenalem.

Derbowe strzelanie rozpoczęły zawodniczki z niebieskiej części Londynu. W 9. minucie wynik otworzyła Bethany England. Skromne prowadzenie Chelsea utrzymywało się aż do 85. minuty. Wówczas, aktualne mistrzynie Anglii doprowadziły do remisu. Piłkę w siatce po zamieszaniu w polu karnym umieściła obrończyni, Leah Williamson. Gdy wydawało się, że regulaminowy czas gry nie rozstrzygnie finałowego starcia, ponownie do akcji wkroczyła England. W drugiej z pięciu doliczonych minut 25-letnia napastniczka Chelsea ponownie wpisała się na listę strzelczyń, tym razem z najbliższej odległości pakując futbolówkę do siatki po dograniu Maren Mjelde.

Sporo wskazuje na to, że triumf w Continental Cup może nie być jedynym trofeum wywalczonym przez Chelsea w tym sezonie. Podopieczne Emmy Hayes są bowiem obecnie wiceliderem ligi z punktem straty do Manchesteru City, od którego rozegrały jednak o jedno spotkanie mniej. Piłkarki ze stolicy cały czas są również w grze w Pucharze Anglii – 15 marca czeka je ćwierćfinałowy pojedynek z Evertonem.