fbpx

Podsumowanie 1. kolejki Typera i mecze do obstawienia na kolejkę numer dwa

Historyczna, pierwsza kolejka Typera KobiecyFutbol.pl już za nami! Pora na podsumowanie tego, co działo się w ostatnich dniach i zaprezentowanie klasyfikacji.

Od samego początku w naszym typerze gra osiem osób. Żadnej nie udało się wskazać poprawnie wszystkich rezultatów meczów 12. kolejki Ekstraligi. Nie było też jeszcze przypadku idealnego wskazania wyniku. Oznacza to, że śmiało można dołączyć do typera od drugiej kolejki. Aktualny lider na 25,5 możliwych punktów do zdobycia, zgarnął tylko lub aż 8,5, więc nie jest to strata nie do odrobienia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że według naszych obliczeń, do zakończenia pierwszej edycji typera, będzie można zdobyć jeszcze około 300 punktów.

Przypominamy, że Typer KobiecyFutbol.pl to nie tylko zabawa i sprawdzenie swojej wiedzy i intuicji na temat kobiecej piłki, ale przede wszystkim walka o nagrody. Mistrz i wicemistrz naszej gry sięgnie po jedną z książek: „Ja, Futbol” Zlatana Ibrahimovicia lub Autobiografię Sebastiana Mili napisaną przy współpracy z dziennikarzem Weszło, Leszkiem Milewskim. Ta druga książka jest również własnoręcznie podpisana przez bohatera meczu z Niemcami. Osoby, które uplasują się na podium otrzymają od nas także wyjątkowe kubki z logo KobiecyFutbol.pl!

W minionej kolejce Ekstraligi doszło do zaskakujących rezultatów, co jest głównym powodem tego, że liderowi do objęcia prowadzenia w klasyfikacji wystarczyło poprawne wskazanie czterech z pięciu rozstrzygnięć. Dokonał tego Adam Kokowicz, który udostępnił znajomym nasz konkurs, za co dorzucaliśmy jeszcze pół punktu.

Ranking po pierwszej kolejce i punktacja graczy prezentują się tak (pisownia oryginalna z fb):
1. Adam Kokowicz – 8,5
2. Kacer Grzeszczyk – 6
Kinga Witczak – 6
4. Remigiusz Sobczak – 4,5
5. Maciek Gołębski – 4
Stanisław Łapiński – 4
Luke Van K – 4
8. Adek Wielbuond Szewczyk – 2

W najbliższy weekend nie będziemy oglądać meczów Ekstraligi, ponieważ do gry wchodzą kadry narodowe. Nie będzie to jednak przeszkadzać w rozegraniu 2. kolejki naszego typera, bowiem na marzec zaplanowano aż dwa mecze reprezentacji Polski. Nasza kadra będzie faworytem w pojedynkach z Mołdawią i Azerbejdżanem, ale czy komuś z Was uda się wreszcie idealnie trafić końcowy rezultat? By jeszcze namieszać, jako trzeci mecz do wytypowania dorzucamy najbardziej polską z zagranicznych reprezentacji – Słowację. Na zgrupowaniu kadry naszych południowych sąsiadek stawi się bowiem aż pięć zawodniczek grających w naszej Ekstralidze (szczegóły TUTAJ). Słowaczki wystąpią w najbliższych dniach na Cyprus Cup, więc ostrzegamy by brać poprawkę na możliwe zaskakujące rozstrzygnięcia, jak nierzadko zdarza się podczas takich turniejów. Kadra Petera Kopúňa rozegra w Larnace trzy mecze, lecz Waszym zadaniem będzie wytypowanie wyniku jednego – przeciwko Meksykowi.

Mecze do wytypowania w 2. kolejce:

1) Polska – Mołdawia (sobota, 7 marca, 18:00)
2) Meksyk – Słowacja (niedziela, 8 marca, 17:00)
3) Azerbejdżan – Polska (środa, 11 marca, 15:00)

Standardowo czas na typowanie macie do początku pierwszego meczu, a więc w tym przypadku do najbliższej soboty do godziny 18:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszym typerze nawet, jeśli nie obstawialiście w pierwszej kolejce, tak jak pisaliśmy – Wasze szanse na zgarnięcie nagród wciąż są jeszcze całkiem spore. Na typy czekamy na naszym facebooku pod przypiętym na górze fanpage’a postem (LINK). Zasady naszego konkursu znajdziecie natomiast TUTAJ.

Other Articles

NewsyPolskaReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply