Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Czeskie wzmocnienie GKS-u Katowice

GKS Katowice ogłosił swoje drugie oficjalne wzmocnienie przed startem rundy wiosennej Ekstraligi. Po Magdalenie Dragunowicz, kolejną nową piłkarką “GieKSy” została była młodzieżowa reprezentantka Czech, Kateřina Vojtková.

21-letnia ofensywna pomocniczka przebywała w ostatnich tygodniach na testach w drużynie prowadzonej przez Witolda Zająca. Zagrała między innymi w sparingach z Górnikiem Łęczna i ROW-em Rybnik i jak się okazało, zaprezentowała się na tyle dobrze, że klub z Katowic postanowił zatrzymać ją na dłużej. Vojtková została wypożyczona do końca sezonu z opcją przedłużenia.

– Na decyzję o pozyskaniu zawodniczki grającej w linii pomocy wpłynęły kwestie problemów z urazami oraz chęć wzmocnienia zespołu. Było to dla nas bardzo ważne. Kateřina szybko do nas dołączyła i zaaklimatyzowała się w zespole. Cieszymy się, że udało się ten transfer sfinalizować, ponieważ jej obecność na pewno wzmocni rywalizację w naszej drużynie – powiedział szkoleniowiec “GieKSy” cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kateřina Vojtková występowała ostatnio w rodzimym Baníku Ostrawa. W bieżących rozgrywkach w 6 spotkaniach czeskiej drugiej ligi udało jej się strzelić 6 goli.

fot. fcb.cz

Może Cię również zainteresować

Górnik Łęczna ewenementem na skalę Europy!

Mariusz

Szybki powrót do AZS UJ Kraków

Mariusz

Juventus wchodzi do Torunia! Nowy klub rozpocznie rozgrywki od IV ligi

Cichy

Skomentuj