Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Utalentowane pomocniczki dołączyły do pierwszego zespołu GKS-u Katowice

Wiosną szkoleniowiec katowickiej “GieKSy”, Witold Zając nie będzie mógł skorzystać z kilku doświadczonych piłkarek, które borykają się z kontuzjami, w związku z czym kadrę pierwszej drużyny uzupełnią utalentowane juniorki – Zofia Tuszyńska i Julia Gutowska.

Obie młode pomocniczki zostały włączone do kadry seniorskiego zespołu i wiosną mogą stanąć przed szansą debiutu w Ekstralidze. Gutowska ma 15 lat, natomiast o rok starsza jest Tuszyńska. Obie trenowały już z pierwszym zespołem podczas obecnego okresu przygotowawczego i ich dobra dyspozycja została doceniona przez Witolda Zająca.

Dziewczyny na co dzień występowały w drużynach młodzieżowych naszej akademii. Dołączyły do pierwszego zespołu na okres przygotowawczy i pokazały się z naprawdę dobrej strony. Podjęliśmy decyzję, by zgłosić je do rozgrywek Ekstraligi. Liczę na to, że z treningu na trening będą się regularnie rozwijać – powiedział opiekun “GieKSy” w rozmowie z klubową stroną.

Ekipa z Katowic na półmetku rozgrywek Ekstraligi plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów po 11 meczach. Rundę wiosenną piłkarki GKS-u zainaugurują na własnym terenie starciem z Medykiem Konin. Transmisję w tego pojedynku pokaże TVP Sport.

Wczoraj ekipa ze Śląska ogłosiła swój drugi zimowy transfer. Do zespołu dołączyła ofensywna pomocniczka, grająca dotychczas w Czechach, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. gksgornik.leczna.pl

Może Cię również zainteresować

Czarni Sosnowiec kontynuują zwycięską passę!

Chris Passella

Z piłkarkami Czarnych w składzie Słowacja źle rozpoczyna walkę o Mistrzostwa Świata

Sebastian Godyla

Ekstraliga wróci do Raciborza?

Mariusz

Skomentuj