Zobacz debiutancką bramkę Nikoli Karczewskiej w Tottenhamie [WIDEO]

Wymarzone wejście w nowym klubie zanotowała minionej nocy Nikola Karczewska! Reprezentantka Polski w swoim pierwszym meczu dla Tottehnamu Hotspur strzeliła gola w prestiżowym rozgrywanym w Stanach Zjednoczonych The Women’s Cup.

22-latka wybiegła w podstawowym składzie “Spurs” na potyczkę z meksykańskim Club América. Mecz ten rozpoczął się bardzo źle dla Tottenhamu, który już po kwadransie gry musiał odrabiać dwubramkową stratę. Udało się to tylko w połowie. Jedynego gola dla klubu występującego w angielskiej Women’s Super League strzeliła Nikola Karczewska.

Napastniczka reprezentacji Polski sfinalizowała szybką kontrę swojej drużyny. Akcję bramkową przeprowadziły trzy piłkarki, które w tym okienku transferowym przeniosły się do ekipy z Londynu. Angharad James posłała świetne prostopadłe podanie do Celin Bizet Ildhusøy, a ściągnięta z Paris Saint-Germain Norweżka wypatrzyła po prawej stronie Nikolę Karczewską. Naszej rodaczce nie pozostało nic innego, jak uderzyć z pierwszej piłki. Futbolówka została posłana idealnie między bramkarkę Meksykanek, a bliższy słupek i tym samym 22-letnia Polka cieszyła się z gola. Jest to pierwsze trafienie byłej atakującej FC Fleury 91 w nowych barwach. Przeciwko Club América nasza rodaczka debiutowała bowiem w koszulce Tottenhamu, nosząc na plecach numer 9.

Mimo starań reprezentantki naszego kraju, Tottenham przegrał z meksykańskim zespołem 1:2 i w prestiżowym The Women’s Cup. Wobec tego zagra w środę w nocy jedynie o piąte miejsce w amerykańskim turnieju. Rywalem będzie japońskie Tokyo Verdy. Więcej o meczu z Club América pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz debiutanckiego gola Nikoli Karczewskiej:

Inne wiadomości

I ligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz