[Odwiedzamy Ligi Niższe] Nowy Świt – Górzno z wysoką wygraną na rozpoczęcie sezonu [FOTO]

W miniony weekend wystartowały również rozgrywki m.in. w drugiej lidze kobiet. W swoim pierwszym spotkaniu w sezonie zespół Nowy Świt – Górzno wysoko zwyciężył na wyjeździe z Uniwersytetem Warszawskim, trafiając do bramki rywalek pięciokrotnie przy stracie 1 gola.

Od pierwszych minut zawodniczki z Górzna starały się narzucić tempo gry. W 16’ w dobrej sytuacji znalazła się Agata Bała, która oddała celny strzał z woleja, ale po interwencji Zuzanny Nikisz piłka została wybita na róg. Dwie minuty później bramkarka UW ubiegła w polu karnym Patrycję Polewską, do której został skierowane prostopadłe zagranie. Drużynie gości udało się objąć prowadzenie w 25’, kiedy kapitan Górzna znajdująca się na lewym skrzydle oddała strzał z dystansu, trafiając do bramki rywalek. W 33’ Agata Bała miała szansę na zdobycie drugiej bramki, ale tym razem po jej strzale piłka trafiła w słupek. Kolejną okazję na bramkę, zespół gości miał w 37’, po tym jak kapitan Górzna popisała się świetnym dograniem w pole karne, ale wbiegająca na dalszy słupek Martyna Żmijewska minęła się z piłką. Na dwie minuty przed końcem połowy Nowy Świt – Górzno, po przejęciu piłki w polu karnym UW, podwyższył prowadzenie na 2:0 po strzale Elli Sukach. W ostatnich sekundach pierwszej części gry, strzał na bramkę Nowego Świtu oddała Emilia Jarzyna, ale po strzale piłka trafiła w ręce Marty Ozimek.

Po przerwie gospodynie potrzebowały zaledwie 3 minut do zdobycia bramki kontaktowej. Trafienie dla Uniwersytetu zdobyła Anita Sikora, która świetnym strzałem umieściła piłkę tuż pod poprzeczką. W 54’ bliska wyrównania była Weronika Gos, ale po jej próbie piłka minęła słupek. W 63’ po uderzeniu Agaty Bały piłka trafiła w rękę znajdującej się w polu karnym obrończyni UW i sędzia podyktowała rzut karny, który bezbłędnym trafieniem zamieniła na bramkę kapitan gości. W 78’ bramkę na 4:1 dla Górzna zdobyła Patrycja Polewska, a w 88’ swoje trzecie trafienie po indywidualnej akcji skompletowała Agata Bała.