El Clásico dla Barcelony!

Dzisiejszego popołudnia na madryckim Estadio Alfredo Di Stéfano został rozegrany żeński odpowiednik El Clásico. Ligowe starcie dwóch największych hiszpańskich klubów wygrała FC Barcelona, pokonując na wyjeździe Real Madryt 3:1.

To piłkarki z Katalonii były zdecydowanym faworytem meczu 13. kolejki Primera Iberdrola. Obrończynie tytułu mistrzyń Hiszpanii w tym sezonie mają komplet ligowych zwycięstw, natomiast “Królewskie” w tym sezonie zawodzą, plasując się dopiero na 9. miejscu w tabeli. Boisko szybko potwierdziło przedmeczowe przewidywania. Już w 8. minucie lewym skrzydłem szarżowała pozyskana latem z Wolfsburga Fridolina Rolfö, która wrzuciła futbolówkę w pole karne, a tam strzał bez przyjęcia oddała Lieke Martens. Z uderzeniem Holenderki poradziła sobie Misa Rodríguez, podobnie jak z jej dobitką. Przy trzeciej próbie Martens bramkarka Realu była już jednak bezradna i finalnie musiała się pogodzić ze stratą gola. Dziesięć minut później było już 2:0 dla przyjezdnych. Martens dośrodkowała z rzutu rożnego, a wynik strzałem głową podwyższyła Irene Paredes.

Holenderska atakująca była niewątpliwie gwiazdą dzisiejszego prestiżowego starcia. To właśnie Lieke Martens w 23. minucie do gola i asysty, dołożyła jeszcze jedno trafienie, zmieniając rezultat na 3:0 dla ekipy z Katalonii. Przy tej bramce prostopadłym podaniem popisała się natomiast Caroline Graham Hansen. Ekipę z Madrytu stać dziś było tylko na honorowego gola, którego w 52. minucie zanotowała Kosovare Asllani.