fbpx

Dramat reprezentantki Polski! To dla niej koniec sezonu

Wczorajszego meczu Ligi Mistrzyń z Barceloną nie będzie miło wspominać Tanja Pawollek. Reprezentantka Polski opuściła boisko z kontuzją i niestety diagnoza nie okazała się dobra.

Eintracht Frankfurt poinformował dzisiaj, że 25-letnia pomocniczka zerwała więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Oznacza to, że naszej rodaczki nie zobaczymy w akcji przez kilka najbliższych miesięcy.

Kontuzji Polka doznała w 58. minucie starcia z Dumą Katalonii. Po trwającej kilka minut interwencji medycznej Pawollek zastąpiła Shekiera Martinez.

To niestety już drugie w karierze zerwanie więzadeł przez Polkę. Pierwszego Tanja Pawollek doznała w finale Pucharu Niemiec 30 maja 2021 roku. Wówczas jednak kontuzjowane było lewe kolano. Do pełnej sprawności kapitanka Eintrachtu wracała wtedy ponad osiem miesięcy.

Jesteśmy bardzo, bardzo smutni z powodu szokującej diagnozy. Wszystkim nam niezmiernie przykro z powodu jej nieobecności przez dłuższy czas. W ostatnich miesiącach była dla nas niezwykle ważna na boisku i poza nim. Życzymy Tanji dużo energii i siły, jesteśmy przekonani, że wróci silniejsza – niestety zna już tę sytuację. Jako zespół zrekompensujemy tę stratę i teraz będziemy grać dla naszego kapitana na boisku! – powiedział trener Eintrachtu Niko Arnautis cytowany przez klubową stronę internetową.

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyZagranica
FCBarcelona.com/Twitter
EkstraligaNewsyPolska

Comments (1)

  1. Fatalna sprawa ale tez powodem byla nieudana interwencja Pawollek ktorej w sumie nie musialo byc. Powrotu do zdrowia!

Leave a Reply