Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Niższe ligi Polska

Drugie zimowe wzmocnienie Czarnych Sosnowiec

Liderujący po rundzie jesiennej Ekstraligi Czarni Sosnowiec ogłosili nowe wzmocnienie. Na zasadzie wypożyczenia do ekipy z Zagłębia dołącza Natalia Grajcar, reprezentująca dotychczas barwy drugoligowej Skry Częstochowa.

17-letnia boczna pomocniczka przechodziła w ostatnim czasie testy w zespole Czarnych, podczas których zaprezentowała się na tyle dobrze, że aktualny faworyt do sięgnięcia po mistrzostwo Polski zdecydował się na jej czasowe pozyskanie. Grajcar wystąpiła między innymi w dzisiejszym sparingu przeciwko Prądniczance Kraków.

Grajcar w tym sezonie dla Skry Częstochowa zanotowała 7 ligowych występów, w których udało jej się strzelić 1 bramkę. Jej dotychczasowy zespół na półmetku rozgrywek jest liderem zachodniej grupy II ligi.

– Przychodząc do Czarnych znałam już kilka zawodniczek z boiska, więc było mi się łatwiej zaaklimatyzować. Mimo, że jestem tu chwilę już mogę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jakości treningów i profesjonalizmu jaki prezentują zawodniczki oraz sztab szkoleniowy. W pewnym momencie swojej kariery stwierdziłam, że aby rozwijać się dalej potrzebna mi jest zmiana klubu i uznałam, że Czarni Sosnowiec będą odpowiednim miejscem dla rozwoju moich umiejętności – powiedziała utalentowana pomocniczka cytowana przez oficjalną stronę klubu.

Jak czytamy na “czarnisosnowiec.eu”, Grajcar jest na chwilę obecną przewidziana przede wszystkim do gry w trzecioligowych rezerwach klubu, które są jednak stale monitorowane przez sztab pierwszej drużyny.

Jest to drugi oficjalnie potwierdzony transfer seniorskiej ekipy Czarnych w trwającym okienku. Pierwszym było pozyskanie Nikol Kaletki, która tej zimy rozwiązała za porozumieniem stron umowę z Medykiem Konin. W międzyczasie ogłoszono także wzmocnienia drużyny juniorek. Do zespołu U-15 dołączyły Nadia Stenzel i Nikola Parusel, reprezentujące dotychczas Gola Bieruń oraz Emilia Kwadrans z Akademii 2012 Jaworzno.

 

fot. Dawid Juszczyk/czarnisosnowiec.eu

Może Cię również zainteresować

Zagraniczne powołania na spotkania z Czechami

Cichy

Kolejny stołeczny klub z żeńską sekcją

Mariusz

OFICJALNIE: Kolejne osłabienie kadry przed meczami z Czechami!

Cichy

Skomentuj