Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Kolejne rozstania w ROW-em Rybnik

Nie tylko Priscilla Hagan tej zimy rozstała się z ostatnim aktualnie klubem Ekstraligi, ROW-em Rybnik. Beniaminek oficjalnie poinformował wczoraj o odejściach Karoliny Wieczorek oraz Aleksandry Kurzelowskiej, a po zakończeniu okresu wypożyczenia do Czarnych Sosnowiec powróciła ponadto Lucia Šušková.

Wszystkich wymienionych piłkarek nie zobaczymy wiosną w barwach ekipy z Rybnika. Najwięcej minut na boisku z tej ostatniej trójki spędziła Kurzelowska, która latem dołączyła do drużyny ze Śląska, przechodząc z rezerw Górnika Łęczna. 22-letnia pomocniczka wystąpiła w 10 meczach Ekstraligi, nie udało jej się strzelić żadnej bramki. Siedem ligowych występów zanotowała z kolei Karolina Wieczorek.

Z oficjalnej strony Czarnych Sosnowiec dowiadujemy się natomiast, że Lucia Šušková jest aktualnie kontuzjowana i ten fakt nie pozwala jej w grze w zimowych sparingach liderek Ekstraligi. Reprezentantka Słowacji, która do Rybnika przeniosła się na zasadzie półrocznego wypożyczenia już po starcie obecnego sezonu, w barwach beniaminka jesienią wystąpiła w 5 ligowych spotkaniach. 

Ruchy kadrowe w drużynie ze Śląska odbywają się jednak tej zimy w obie strony. TS ROW pozyskał przed rundą wiosenną Katarzynę Rozmus, a także wypożyczył z Rekordu Bielsko-Biała 15-letnią Martę Predecką, która głównie występować będzie jednak zapewne w ekipie juniorskiej.

 

fot. tsrow.pl

Może Cię również zainteresować

UJ Kraków mistrzem Polski po raz piąty!

Klaudia

Cztery zawodniczki z zagranicy w kadrze U-19 na turniej w La Mandze

Mariusz

Po raz pierwszy w historii kobiety poprowadzą mecz Klubowych Mistrzostw Świata

Mariusz

Skomentuj