Dwie bramki Kamczyk i wysoka wygrana FC Fleury 91

W dzisiejszym spotkaniu francuskiej Arkema Division 1 FC Fleury 91 z Eweliną Kamczyk w składzie pewnie pokonało przedostatni w tabeli zespół Rodez Aveyron wynikiem 6:0. Nasza reprezentantka wraz z Rosemonde Kouassi oraz Léą Le Garrec zdobyły w tym meczu po dwa trafienia.

Gospodynie szybko wyszły na prowadzenie, bo już w 7’ pierwszą bramkę dla Fleury zdobyła Rosemonde Kouassi. W 15’ zespół Eweliny Kamczyk miał szansę na podwyższenie prowadzenia po akcji z udziałem Aïrine Fontaine i zdobywczyni pierwszego gola, ale dobrą obroną popisała się bramkarka gości – Marie-Morgane Jacqueline Sieber. Druga bramka dla Fleury padła w 25’ po szybkiej kontrze i strzale Eweliny Kamczyk. W 40’ szansę na bramkę kontaktową z rzutu wolnego miał zespół gości, ale strzał Solène Barbance obroniła Manon Heil. Tuż przed przerwą, swoją drugą bramkę po strzale głową zdobyła Ewelina Kamczyk i po pierwszej połowie Fleury prowadziło 3:0.

Po przerwie piłkarki Fleury nie zamierzały oddać inicjatywy i w 51’ kolejne trafienie dla swojego zespołu dorzuciła Rosemonde Kouassi. Dwie ostatnie bramki dla gospodyń zdobyła kapitan zespołu, Aïrine Fontaine, odpowiednio w 68’ oraz 77’ po precyzyjnym dograniu Inès Konan.

Arkema Division 1 –15. kolejka
FC Fleury 91 – Rodez Aveyron Football 6:0 (3:0)