Efektowna inauguracja

Rozpoczęcie rundy rewanżowej w Sosnowcu przebiegało w zmiennej aurze, w której opady śniegu przeplatały się ze słońcem. Inauguracja rundy wiosennej i debiut Anny Szymańskiej jako trenerki przed własną publicznością wypadł udanie, sosnowiczanki zwyciężyły 6:1.

Spotkanie szóstej drużyny w tabeli z beniaminkiem zajmującym ostatnią lokatę rozpoczęło się według przewidywań. Czarne przeważały, tworzyły sobie sytuacje, Radom wytrwale się bronił i szukał okazji. Taka nadeszła w 19. minucie: po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego gospodynie wybiły piłkę przed siebie, doskoczyła do niej Alona Komanda i zdecydowała się na płaskie uderzenie z ponad 20 m przy słupku, które znalazło drogę do bramki. Podrażnione Czarne ruszyły do ataku i po kilku minutach dośrodkowanie Alicji Materek zamknęła z bliskiej odległości Zofia Buszewska. Sosnowiczanki atakowały nadal i w 29. minucie niewiele brakowało, by cieszyły się z prowadzenia, ale na drodze piłce po kolejnych uderzeniach z bliska stanęły bramkarka, poprzeczka i kilkukrotnie obrończynie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, z jedną różnicą: tym razem Czarne atakowały skutecznie. Indywidualne akcje celnymi strzałami zakończyły Buszewska i Nadja Stanović, potem dośrodkowanie z rzutu rożnego efektownie zamknęła ta pierwsza i po niecałej godzinie sosnowiczanki prowadziły 4:1. Ostrowianka mogła jeszcze powiększyć swoją zdobycz bramkową, ale w 69. minucie jej strzał głową wybiła z linii bramkowej obrończyni. Po dwóch akcjach zespołowych wykończonych przez Dżesikę Jaszek defensywa Radomia była już bezradna.

Za tydzień derby województwa śląskiego – Czarne zmierzą się w Katowicach z liderującą w tabeli Gieksą.

Orlen Ekstraliga, 12.kolejka

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – HydroTruck Radom 6:1 (1:1)

Buszewska 24′ 49′, 56′, Stanović 54′, D.Jaszek 76′, 80′ – Komanda 19′

KKS: Małysa – Ogierman, Horvathova, Buszewska, Grosicka (75.Piksa), Materek (83.Hałatek), Kaletka (46.Wycisk), Kuciewicz, Kurzawa (K), Stanovic, Dall’Ara (46. D.Jaszek)

HydroTruck: Macała – Jezioro (75.Orłowska), Zielińska (K), Malesa, Mućka, Kwiatkowska (60.Majewska), Barczak, Bieryło (60.Żabicka), Komanda, Tkaczyk, Chmura

Żółte kartki: Kurzawa – Barczak, Żabicka

Sędzia główna: Magdalena Syta (4 gwizdki – nie był to mecz wymagający dla sędzi, bez większych pomyłek)

Sędzie asystentki: Karolina Zygmond, Martyna Lipka