Dziewięć goli Medyka Konin w sparingu z drugoligowcem. Strzelały nowe nabytki

Medyk POLOmarket Konin rozegrał pierwszy tego lata sparing. Podopieczne Romana Jaszczaka wygrały aż 9:2 z drugoligową Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Bramki zdobywały między innymi trzy piłkarki sprowadzone w tym okienku do ekstraligowca.

Już w pierwszej połowie piłkę w siatce umieściła Milica Andrić – młodzieżowa reprezentantka Serbii ściągnięta niedawno z ŽFK TSC Kanjiža. Trafiały również Patrycja Ziemba oraz Anna Gawrońska i po pierwszych 45 minutach koninianki prowadziły 3:1. Po zmianie stron przedstawicielki Orlen Ekstraligi były jeszcze bardziej skuteczne.

W drugiej połowie na listę strzelczyń wpisały się kolejne nowe twarze w Medyku – Aleksandra Bieryło oraz reprezentantka Cypru Elena Aristodemou. Z bramek cieszyły się także Zuzanna Kogutek i Nina Budzińska, a Patrycja Ziemba i Anna Gawrońska skończyły ten mecz kontrolny z dubletem.

Kolejnym sparingowym rywalem drużyny prowadzonej przez Romana Jaszczaka będzie spadkowicz z Orlen Ekstraligi – Sportis KKP Bydgoszcz. Starcie to zaplanowano na środę, 19 lipca o godzinie 12:00 w Koninie. Pierwszy mecz o punkty Medyczki rozegrają natomiast w weekend 19/20 sierpnia. W 1. ligowej kolejce czeka je potyczka z Rekodrem Bielsko-Biała, beniaminkiem Orlen Ekstraligi.

Dla celującej w awans do 1 ligi Ostrovii Ostrów Wielkopolski dzisiejszy mecz był już drugim tego lata spotkaniem kontrolnym. Przygotowania drugoligowiec z grupy północnej rozpoczął od przegranej 0:4 ze Ślęzą Wrocław. Ostrowianki również rozgrywki ligowe rozpoczną 19 lub 20 sierpnia. Ich przeciwniczkami będą… rezerwy Medyka Konin.

Sparing
Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Medyk POLOmarket Konin 2:9 (1:3)
Gole dla Medyka: Ziemba x2, Gawrońska x2, Andrić, Kogutek, Budzińska, Aristodemou, Bieryło