Efektowne zwycięstwa rywalek biało-czerwonych – “dwucyfrówka” Belgii, Norwegia liderem!

Tylko kilka godzin spędziły reprezentantki Polski na pozycji lidera grupy F eliminacji Mistrzostw Świata. Dzisiaj efektowne zwycięstwa w swoich meczach zanotowały kadry Belgii i Norwegii, wobec czego zawodniczki ze Skandynawii wyprzedziły podopieczne Niny Patalon i to one przewodzą teraz w stawce.

W dzisiejszym pojedynku z Kosowem Polki zaprezentowały słabą skuteczność, czego na pewno nie można powiedzieć o ich najbliższym rywalu. Kadrowiczki Belgii przed własną publicznością rozgromiły dziś bowiem Armenię aż 19:0. Już po dziesięciu minutach na tablicy widniał rezultat 4:0 po golach Hanny Eurlings, Tessy Wullaert, Sary Wijnants i Amber Tysiak. “Czerwone Płomienie” nie zwalniały tempa mimo wysokiego prowadzenia. Do przerwy Belgijki wygrywały 11:0, a jeszcze przed zejściem do szatni hat-tricka skompletowała grająca w Hoffenheim Tine De Caigny.

Po zmianie stron strzelecki festiwal został kontynuowany. Hat-trickami popisały się także Tysiak i Wullaert. Ta druga spotkanie z Armenią skończyła z pięcioma golami i trzema asystami.

Belgijki dzięki dzisiejszej wygranej wciąż tracą tylko jeden punkt do reprezentacji Polski. 30 listopada kadry te rozegrają bezpośredni mecz, który znacznie przybliży jego triumfatorki do zajęcia drugiego miejsca w grupie F.

Eliminacje Mistrzostw Świata (grupa F) – 5. kolejka
Belgia – Armenia 19:0 (11:0)
Eurlings 3′, 30′, Wullaert 5′, 34′, 51′, 89′, 90+1′, Wijnants 8′, Tysiak 10′, 23′, 72′, De Caigny 17′, 28′, 33′, Vanhaevermaet 38′, Teulings 78′, 90+3, Cayman 81′, 88′

Pogrom mieliśmy również w starciu Norweżek z Albankami. Nie padła dwucyfrowa liczba bramek, lecz 7:0 na korzyść obecnych liderek naszej grupy zasługuje na odnotowanie. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiej “strzelaniny”, bowiem w połowie tego starcia ekipa ze Skandynawii prowadziła tylko 1:0 po trafieniu grającej w Arsenalu Fridy Maanum.

Druga odsłona to już całkowita dominacja przyjezdnych, które uaktywniły się zwłaszcza w ostatnich trzydziestu minutach. Po godzinie gry wynik podwyższyła Guro Reiten, po chwili na listę strzelczyń wpisała się także Maria Thorisdottir. Piłkę w siatce umieściły jeszcze Karina Sævik, Vilde Hasund i Elisabeth Terland, a drugą bramkę zanotowała Maanum i faworytki naszej grupy triumfowały w Tiranie 7:0, co pozwoliło im powrócić na fotel lidera z przewagą dwóch punktów nad biało-czerwonymi.

Albania – Norwegia 0:7 (0:1)
Maanum 22′, 77′ Reiten 60′, Thorisdottir 62′, Sævik 71′, Hasund 81′, Terland 84′