[EFK] Mecz chaosu i walki dla Rekordu

Brązowy medalista ubiegłorocznych rozgrywek, postawił twarde warunki dziewczynom z Rekordu. Krocząca od celu do celu, ze sporym zapasem bramek ekipa dziś dowodzona przez Marcina Trzebuniaka, który pod nieobecność Samuela Janii (ten w tym czasie wygrał Mistrzostwo Polski U-15 z chłopakami) sporo musiał się napracować na korzystny wynik.

Dość powiedzieć, że początek meczu, był bardzo wyrównany. Ataki z obu stron, kilka groźnych strzałów, i bezbramkowy remis przez niemal całą pierwszą połowę.

W trzynastej minucie zakotłowało się pod bramką Klaudii Ciupy, ale podopieczne Krzysztofa Kusia nie umieścił piłki w bramce. Rekord również miał swoje sytuacje, ale strzały Wiktorii Nowak, Klaudii Nowackiej i spółki mijały światło bramki strzeżonej przez Wiolettę Myjak. Niemoc strzelecką przerwała dopiero Anna Chóras w 17. min. Wywalczyła piłkę na szóstym metrze, oddała strzał w kierunku bramki i otworzyła wynik spotkani. A gdy jeszcze notowaliśmy skrzętnie strzelca, Wiktoria Nowak podwyższyła wynik na 2-0.

Początek drugiej połowy, to wielka mobilizacja Słomniczanki. Dwójkową akcję golem wykończyła Natalia Malota, a chwilę później po strzale Matyji piłka zatrzymała się na słupku. Kilka nerwowych minut Rekord przetrwał, grę uspokoił, a gdy już mecz miał pod kontrolą pikną bramkę z lewej strony zdobyła niezawodna Anna Chóras.

W 32 minucie piąte przewinienie złapały bielszczanki, i wyniki pozostawał sprawą otwartą.  Czas jednak przyjezdnym kurczył się na tyle mocno, że nie były w stanie doprowadzić do remisu.  UEK mocno naciskał, podwyższył pressing, Rekord jednak dotrwał w dobrym stylu do końca.

Ekstraliga Futsalu – 7 kolejka
BTS Rekord Bielsko – Biała – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:1 (2:0)
17′, 25′ Chóras, 17′ Nowak – 22′ Malota

Rekord: Ciupa (Majewska) – Knysak – Moskała, Skolarz, Nowak – Nowacka, Chóras, Gąsiorek, Czyż, Pietrzyk, Rosak, Kłebek, Cygan

Słomniczanka: Myjak (Ochniak) – Malota, Jaskółka, Mucha, Janus – Łoboz, Komisarczyk, Juszczak, Matyja, Rojek, Basta