EFK: Podsumowanie spotkań 9. kolejki grupy północnej

W rozgrywanych w dniu wczorajszym spotkaniach 9. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet w grupie północnej nie brakowało emocji i nie wszystkie mecze zakończyły się wygranymi faworytów.

W Warszawie byliśmy świadkami kolejnych derbów – tym razem drużyna AZS SGGW gościła u siebie ekipę Uniwersytetu Warszawskiego. Gospodynie dotychczas zdobyły zaledwie punkt w sensacyjnym remisie z najmocniejszą drużyną w tabeli – AZS AWF Warszawa. Wczoraj sprawiły koleją niespodziankę i zwyciężyły z Akademiczkami 3:1. Niesamowitym występem w tym spotkaniu popisała się Emilia Wiaderna, która skompletowała hat-tricka jeszcze w pierwszej połowie. Drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, mimo wprowadzenia przez Rolniczki lotnego bramkarza pod koniec spotkania, zdołała jedynie zdobyć honorowe trafienie w drugiej połowie, a na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Gołębiowska.  Zaskakujący wynik meczu sprawia, że drużyna AZS SGGW Warszawa wciąż ma teoretyczne szanse na udział w barażach, natomiast ekipa Uniwersytetu Warszawskiego nie może przegrać ostatniego spotkania z Uniwersytetem Gdańskim, jeżeli chce załapać się do fazy Play-Off jednocześnie unikając baraży o pozostanie w lidze.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu, drużyna AZS UG Gdańsk podejmowała u siebie lidera w tabeli – zespół AZS AWF Warszawa. Pierwsza połowa zakończyła się dość niespodziewanym remisem 0:0. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać aż do 24. minuty spotkania, kiedy to Natalia Olszowska dała prowadzenie ekipie gości. W 31. minucie prowadzenie podwyższyła najpierw Anna Furmaniak, a po chwili na 3:0 trafiła Magdalena Zduńczyk. 3 minuty później trafieniem dla gospodyń odpowiedziała Lidia Sowińska i była to jedyna bramka zdobyta dla zespołu z Gdańska, choć w samej końcówce trener Tomasz Aftański zdecydował się na wycofanie bramkarki i wprowadzenie kolejnej zawodniczki z pola. Drużyna z Warszawy zgarnęła kolejny komplet punktów, ale o tym czy ostatecznie zostanie liderem grupy północnej zadecyduje ostatnie spotkanie przeciwko zespołowi UAM Poznań, które zapowiada się na hit kolejki!

W ostatnim spotkaniu 9. kolejki grupy północnej zespół UAM Poznań gościł u siebie KS Unifreeze Górzno. Obie ekipy zapewniły już sobie udział w fazie Play-Off, ale ambicjom drużyny gospodyń to nie wystarczało i do końca chciały walczyć o fotel lidera, do czego potrzebowały zwycięstwa w tym meczu. Początkowo mecz dla zawodniczek z Poznania przebiegał znakomicie. Bramki gospodyń skutecznie broniła Dominika Dewicka, a w 5. minucie po trafieniu Patrycji Falborskiej AZS UAM Poznań objął prowadzenie. W 11. minucie na 2:0 podwyższyła Patrycja Sutkowska, ale na minutę przed końcem 1. połowy bramkę kontaktową dla KS Unifreeze Górzno zdobyła Sandra Bukowska. W drugiej części spotkania, w 26. minucie kolejne trafienie dla gospodyń dorzuciła Zuzanna Sawicka, ale na odpowiedź “Truskawek” nie trzeba było czekać długo. W kolejnej minucie bramkę zdobyła kapitan drużyny gości, Agata Bała. Obie drużyny dzieliła różnica jednej bramki i choć oba zespoły w pozostałej części spotkania miały wiele okazji do zdobycia bramki, to wynik już się nie zmienił.