EL.ME: Wygrana Czeszek utrudnia zadanie Polek

W swoim ostatnim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Czech rozbiła 7:0 Mołdawię i awansowała na drugie miejsce w tabeli wyprzedzając reprezentację Polski, która by myśleć o awansie musi pokonać w lutym lidera tabeli – Hiszpanki, które mają zapewniony awans do turnieju finałowego.

Czeszki strzelanie rozpoczęły w 14.minucie gdy na listę strzelców wpisała się występująca w Juventusie Turyn, Andrea Staskova. Wynik trzy minuty później podwyższyła Klara Cahyanova. Czeszki swoją przewagę w pierwszej połowie przypieczętowały jeszcze trzema bramkami i na przerwę schodziły prowadząc 5:0. Druga część spotkania rozpoczęła się od drugiego trafienia w tym spotkaniu Staskovej, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustaliła Mrazova.