MMP U-18 już za 2 dni. Czas przedstawić grupę “C”

Do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jastrzębiu Zdroju już niecałe 48h. Dziś przedstawiamy Państwu  grupę „C”.

Losowanie sprawiło, że tak jak w poprzednim sezonie w fazie grupowej zmierzą się Stomilanki Olsztyn z FSA Kraków skład grupy uzupełnia  UKS SMS Łódź oraz gospodarz turnieju SWD Wodzisław Śląski.

Stomilanki Olsztyn – klub , który systematycznie bierze udział w mistrzostwach. W poprzednim sezonie wygrał swoją grupę, jednak w ćwierćfinale drużyna ulega AZW UW  Warszawie. Jak mówi nam trener Stomilanek Dariusz Maliszewski -“Chciałbym by zespół zaprezentował maksimum swoich możliwości, tylko wtedy możemy mówić o uzyskaniu oczekiwanego efektu i sukcesu. Mistrza wyłoni turniej, kto nim zostanie zapewne zasłuży na to wygrywając ostateczną finałową rywalizację. Nikogo nie można skreślać.  Nie będę opisywał zespołów w naszej grupie, będziemy mieli swój plan na te zespoły, na ich mocne i słabe strony.”

Warmińsko-mazurska drużyna jest nieobliczalna, i może sprawić nie lada problem pozostałym drużynom w grupie.

FSA Kraków – małopolski team ma do wyrównania rachunki choćby ze Stomilankami z poprzedniego roku. Ich mecz już w piątek o 16:20 w Jastrzębskiej hali. Drużyna FSA w poprzednim sezonie kategorii U 18 rozgrywki zakończyła na fazie grupowej jednak  w  kategorii U 16 awansowała do ćwierćfinału.  W  rozgrywkach futsalowych Klub FSA Kraków  radzi sobie dosyć dobrze w obecnym sezonie zajmuje II miejsce  w Pucharze Polski w Futsalu.

UKS SMS Łódź, to jedyna drużyna mająca na MMP aż dwa zespoły. W grupie “A” podejmie rywalizację ich drugi garnitur.  Przed trenerami nie lada wyzwanie podziału dziewczyn. Z racji tergo że w poniedziałek pisaliśmy już o SMS-ie, dziś możemy tylko dopowiedzieć, że możliwy jest finał między obiema ekipami. Szkolenie na poziomie seniorskim jaki młodzieżowym przynosi wymierne efekty pracy.

Czwartą drużyną tej grupy jest  SWD Wodzisław Śląski – Gospodarz turnieju, z sukcesami brał udział w finałach MMP Futsalu. W poprzednim sezonie klub zajmuje 4 miejsce w  kategorii do lat 18, oraz drugie w kategorii U-16. Drużyna od kilku lat stawia na rozgrywki młodzieżowe, klub  występuję w rozgrywkach centralnych ligi juniorek. W swoim składzie ma kilka zawodniczek , które otrzymały powołania reprezentacyjne. Ambitne Ślązaczki trafiły do mocnej grupy, ale nie stoją na pozycji przegranej.

Przypominamy że każdy spotkanie turnieju będzie przez nasz portal transmitowane w formie pisemnej minuta po minucie. Jesteśmy także patronem medialnym imprezy. 

Na koniec, skoro mamy już grupę “C” w której są gospodarze, kilka informacjo o hali na której zagramy od piątku do niedzieli.

Modernizacja starego, blisko czterdziestoletniego budynku zakończyć miała się w 2007 roku. Z racji problemów konstrukcyjny otwarto ją dopiero w 2011. Hala widowiskowo- sportowa mieści się na Alei Jana Pawła II 6, i pomieścić może trzy tysiące osób. Jak wiadomo jednak, podczas zmagań w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski będzie ona wyłączona dla widzów. Obiekt jest domem dla Klubu Sportowego “Jastrzębski Węgiel S.A”, który występuje w męskiej PlusLidze siatkarskiej. (źródło: http://www.mosir.jastrzebie.pl/)

MMP U-18 gr.C

PozycjaKlubMeczeWB+PPts
2321316
3311123
430430

pt 16:20 Stomilanki Olsztyn – FSA Kraków
pt 17:10 SWD Wodzisław Śląski – UKS SMS Łódź
sb 11:50 Stomilanki Olsztyn – UKS SMS Łódź
sb 12:40 SWD Wodzisław Śląski – FSA Kraków
sb 18:30 FSA Kraków – UKS SMS Łódź
sb 19:20 SWD Wodzisław Śląski – Stomilanki Olsztyn

fot. RaJu photography

https://www.kobiecysoccer.pl

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaReprezentacja A
EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz