fbpx

Emocjonalny wpis Emilii Zdunek: „Proszę doceńcie, że możecie być w tych trudnych chwilach ze swoimi bliskimi”

Trudny czas mają przed sobą polskie piłkarki występujące za granicą. Po zgrupowaniu reprezentacji kilka zawodniczek wróciło do swoich miejsc zamieszkania i tam musi „przeczekać” pandemię koronawirusa. Emocjonalny wpis opublikowała dziś wieczorem Emilia Zdunek, która poza granicami Polski gra dopiero od kilku miesięcy.

Sam wyjazd do innego państwa, nowej kultury, innych ludzi i tradycji kosztował mnie naprawdę dużo. Myślę, że wiele ludzi, którzy tego nie doświadczyli nie zdają sobie sprawy jakie to trudne. Pewnie większość myśli… super miasto, piękna pogoda, boiska, bardzo dobre zawodniczki, wysoki poziom i jeszcze mogłabym wymieniać wiele tych pozytywów. To wszystko prawda, naprawdę dobrze trafiłam. Istnieje jednak druga strona medalu. Strona samotności i tęsknoty. Myślałam, że przetrwałam największe kryzysy, że Hiszpania sprawia iż czuję się tutaj bezpiecznie. Oczywiście mój klub opiekuje się mną jak i każdą inną zawodniczką, jak tylko może. Zwłaszcza teraz w tym trudnym okresie. Nie zmienia to faktu, że jestem tutaj sama i bardzo mnie przytłacza wizja kilku, bądź kilkunastu dni w pokoju, na obczyźnie, więc proszę doceńcie to, że możecie być w tych trudnych chwilach ze swoimi bliskimi, nie wychodzicie z domów, bym i ja mogła wrócić do tych, których kocham i przy których czuje się bezpiecznie – napisała na Instagramie reprezentantka Polski.

Przypomnijmy, że Hiszpania to drugi zaraz po Włoszech najbardziej dotknięty pandemią koronawirusa kraj Europy. Na chwilę obecną już ponad 6300 osób jest tam chorych na COVID-19. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zakażonych wzrosła o ponad tysiąc. Dzisiaj został tam ogłoszony stan wyjątkowy. Liga zawiesiła rozgrywki, a drużyny kobiece przerwały treningi.

Other Articles

Leave a Reply