Faworytki dopełniły formalności, pierwsza drużyna strefy AFC z awansem na Igrzyska

Reprezentacja Australii pokonała w spotkaniu rewanżowym finału eliminacji do IO Wietnam 2:1 i to wicemistrzynie Azji wystąpią podczas turnieju w Tokio.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Ante Milicica 5:0 i tylko prawdziwa katastrofa mogła pozbawić Australijki awansu na Igrzyska Olimpijskie. Spotkanie jednak rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, które już w 15. minucie wyszły na prowadzenie po bramce napastniczki Chelsea Londyn, Samanthy Kerr’y. Jeszcze w pierwszej połowie padła druga bramka dla siódmej obecnie reprezentacji w rankingu FIFA, a piłkę w siatce umieściła Hayley Raso po asyście Kerr’y. Tuż przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystała Chloe Logarzo, która nie trafiła w światło bramki. Wietnamki na początku drugiej połowy odpowiedziały trafieniem Huynhy Nhun jednak jak się okazało było to ostatnie trafienie zarówno dla reprezentacji Wietnamu jak i w całym spotkaniu. Australijki wystąpiły na ostatnich IO w Brazylii gdzie pożegnały się z turniejem na etapie ćwierćfinału.

Wietnam – Australia 1:2 (0:2)