Zawodniczka GKS-u Katowice z występem w reprezentacji

Piłkarka GKS-u Katowice Nadja Stanović wybiegła w podstawowym składzie reprezentacji Czarnogóry na dzisiejszy pojedynek z Irlandią. Zawodniczki z Wysp pewnie wygrały to starcie 3:0 i obecnie plasują się na pierwszym miejscu w grupie I.

Wynik spotkania otworzyła w 12. minucie klubowa koleżanka Patrycji Balcerzak i Agnieszki Winczo z SC Sand, Diane Caldwell, której asystowała grająca dla Arsenalu Louise Quinn. Skromne prowadzenie przyjezdnych trwało aż do końcówki meczu. Czarnogórki musiały się bronić od 68. minuty w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzała Darija Đukić. Ukarana żółtym kartonikiem w pierwszej połowie Nadja Stanović została zmieniona pięć minut później. Zawodniczkę wypożyczoną z SMS-u Łódź do GKS-u Katowice, która występowała dziś jako lewoskrzydłowa zmieniła zaledwie 15-letnia debiutantka Anđela Tošković. Dla przedstawicielki Ekstraligi był to dziewiąty występ w narodowych barwach. Gospodyniom w ostatnich minutach zabrakło sił na skuteczną obronę. W 83. minucie Irlandki strzeliły na 2:0. Na listę strzelczyń wpisała się Katie McCabe. 120 sekund później wynik tego starcia ustaliła Denise O’Sullivan.

Irlandki aktualnie zajmują pierwsze miejsce w grupie I, lecz znajdujące się tuż za nimi Niemki rozegrały jeden mecz mniej. Reprezentacja Czarnogóry natomiast wciąż czeka na pierwsze punkty w tych eliminacjach.