Festiwal strzelecki Górnika. Powrót Dominiki Dereń

Wicemistrz Polski w swoim przedostatnim meczu sparingowym przed startem nowego sezonu w Ekstralidze wysoko pokonał dziś na własnym boisku beniaminka – HydroTruck Radom 10:0. Kibiców z Lubelszczyzny nie tylko cieszy dobra gra zawodniczek i wysokie zwycięstwo, ale również powrót do gry Dominiki Dereń po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Gospodynie już w piątej minucie objęły prowadzenie po bramce Oliwii Rapackiej. Zaledwie 10 minut później Górniczki podwyższyły na 2:0, a na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Fabova. W 17. minucie spotkania Julita Głąb strzałem z dystansu zdobyła trzecią bramkę dla Górnika. W pierwszej połowie bramkarkę beniaminka pokonały także Klaudia Miłek i Anna Zając i gospodynie na przerwę zeszły z przewagą pięciu trafień.

Na początku drugiej odsłony inicjatywę nieco przejęły przyjezdne, jednak to Górnik dziś był skuteczny i między 62, a 67. minutą zdobył cztery bramki. Dwa trafienia zanotowała Klaudia Miłek, która skompletowała hattricka. Dublet z kolei ustrzeliła Klaudia Lefeld, która 80. minucie spotkania na boisku została zastąpiona przez Dominikę Dereń, która po dziewięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją powróciła do gry. Tuz przed zakończeniem meczu Klaudia Fabova podwyższyła wynik dla gospodyń, które ostatecznie pokonały 10:0 beniaminka z Radomia.