[Final Four] Rekord z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Wzmocnione o Agatę Bałę piłkarki Unifreeze przegrywają z Rekordem walkę o brązowy medal. W tym dniu podopieczne Samuela Janii był w wyśmienitej formie strzeleckiej.

Pierwsze minuty meczu toczone w naprawdę dobrym tempie. Częściej atakował Rekord, i to dzięki upartym atakom pierwszego gola zdobyły futsalistki z ”Cygańskiego Lasu”. Dobre podanie wykończyła atomowym uderzeniem Magdalena Knysak. W 7. min. powinno być 2-0, ale piłka po uderzeniu Katarzyny Moskały obiła poprzeczkę a z dobitką nie poradziła sobie Magdalena Skolarz. Jak się okazało „co się odwlecze to nie uciecze” i właśnie Skolarz podwyższyła wynik spotkania gdy zegar wskazywał szóstą minutę i trzydziestą sekundę. Uderzenie z okolicy przerywanej linii było nie do obrony przez Martę Ozimek.

W dwunastej minucie mogło być już 3-0, ale strzał Wiktorii Nowak zatrzymał się na słupku. I w tym wypadku możemy ponownie napisać „co się odwlecze to nie uciecze”, bo już przy kolejnym uderzeniu tej futsalistki Ozimek była bezradna. Rekord po 14. minutach meczu pewnie prowadził mecz o brązowy krążek Mistrzostw Polski.

Drugą połowę ambitnie rozpoczęły podopieczne Grzegorza Bały. Faulowana w polu pięciu metrów Poplewska, do karnego podeszła Agata Bała, ale na przeszkodzie do pierwszej bramki stanęła poprzeczka. Po akcji w drugą stronę dobrze wyłożoną piłkę na ósmy metr wykorzystała popularna „Gazówa”. I podwyższyła wynik spotkania na 4-0.

Popularne „Truskawki” robił, co mogły, by zagrozić bramce Klaudii Ciupy, ale ta dziś była bezbłędna. Dodatkowo w 34. minucie zastąpiona przez Natalię Majewską, która początkiem 38 minuty została pokonana przez Agatę Bałę, dla której mecz o III miejsce był pierwszym w tym turnieju. W półfinale wspomniana zawodniczka pauzowała za kartki.

W jednych z ostatnich akcji meczu gola na 5-1 zdobyła jeszcze Klaudia Nowacka, a chwilę później drugiego gola na Unifreeze Patrycja Poplewska, ale w tej części meczu było już wszystko jasne.

Ekipa z Bielska zdominowała rywala. Zagrała mądrze, ambitnie a przy tym skutecznie. To na szyjach dziewczyn Rekordu zawisnęły brązowe medale Mistrzostw Polski w Futsalu w sezonie 2020/2021