[Final Four] UAM nie pozostawia złudzeń kto jest najlepszy w Polsce

Najważniejszy mecz sezonu futsalowego w tym sezonie nie zawiódł. Szybko strzelony gol, emocje i walka do każdy centymetr bielskiego parkietu. To było prawdziwe święto w Bielsku Białej które UAM zapamięta najlepiej!

Wielokrotny Mistrz Polski, ten mecz zaczął z wysokiego „C”. Już w drugiej minucie spotkania podanie z autu na bramkę zamieniła silnym strzałem Laura Czudzińska. Taki początek spotkania mógł zwiastować sporo goli.

Gospodyniom tego spotkania pomógł też słupek. Uderzenie Elizy Ostrowskiej, z siódmej minuty było atomowe, ale wynik spotkania nadal nie pozostawiał marginesu błędu dla ekipy z Wielkopolski. Po chwili jednak za sprawą Patrycji Sutkowskiej ten margines się zwiększył. Kolejne atomowe uderzenie zaskoczyło Wiolettę Myjak, która dziś po raz drugi wyciągnąć musiała piłkę z własnej bramki.

Gdy na zegarze widniało 8:14, z piłką minęła się Myjak, z linii bramkowej nie wybiła piłki jej koleżanka i Zuzanna Sawicka przy asyście Mai Kuleczki podwyższa wynik spotkania na 3-0. Mimo sporej przewagi walka Słomniczanki była widoczna. Ostrzeliwały Dominikę Dewicką ile sił w nogach, ale na ten moment bramka była jak zaczarowana, a sama Dewicka broniła jak w transie.

W jedenastej minucie „tańcem z piłką” popisała się Maja Kuleczka, oddała strzał w kierunku bramki i przy pomocy aż dwóch słupków umieściła piłkę w bramce UEK-u. Po upływie lekko ponad trzydziestu sekund, błędu nie ustrzegła się Myjak która, by ratować się przed zagraniem ręką poza polem karnym, wypuściła piłkę, a tam przytomnie Zuzanna Sawicka oddała strzał, który znalazł drogę do bramki. Po dwunastu minutach meczu chyba już znaliśmy złotego medalistę Mistrzostw Polski. Ale jak mawia przysłowie „Piłka jest okrągła, a bramki dwie” więc czekaliśmy na przebudzenie się podopiecznych Krzysztofa Kusia.

Przebudzenie nie chciało przyjść. UAM kontrolował grę, atakując groźnie bramkę Myjak. Natalia Malota wraz z koleżankami nie pozostawał dłużne i co jakiś czas groźnie atakował.

W tej części gry na bramkę czekaliśmy bardzo długo, bo aż dziesięć minut. To wtedy Maja Kuleczka ładnie wypracowała sobie wolną przestrzeń, oddała mocny strzał, który znalazł drogę do bramki.  Sporą szansą dla UEK-u były przedłużone karne, ale mające cztery przewinienia UAM na dziesięć minut przed końcem spotkania, przestał łapać faule.

Na nieco ponad 6. minut przed końcem spotkania, piąty faul złapały poznanianki. Szybka rekcja Krzysztofa Kusia, i Słomniki kiedy mogły grały bez bramkarza i dodatkową piłkarką w polu.

W końcówce spotkania siódmą bramkę dla UAM-u zdobyła Paula Fronczak, a ósmą Maja Kuleczka, która jest najmłodszą piłkarką Final Four, a dziewiątą Alicja Zając. Dla AZS UEK gola honorowego w tym meczu zdobyła Monika Jaskółka.

Dla UAM-u to powrót na mistrzowski trony. Wielokrotny Mistrz Polski dziś nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym futsalowym zespołem w Polsce. Dla Słomniczanki pozostaje medal pocieszenia koloru srebrnego.