Futsal Ekstraliga: Wysokie zwycięstwo lidera, kolejna porażka Wierzbowianki

W niedziele odbyły się dwa spotkania czternastej kolejki futsalowej Ekstraligi. Kibice w Rybniku zobaczyli zwycięstwo swojego zespołu, a w Głogówku Rolnik musiał uznać wyższość Rekordu Bielsko-Biała.

Zespół z Rybnika rozpoczął spotkanie od straty gola już w pierwszej minucie, a na listę strzelców wpisała się Julia Fryczek. Gospodynie straty zaczęły odrabiać w szóstej minucie, gdy do wyrównania doprowadziła Katarzyna Rozmus. Agata Sobkowicz wyprowadziła ROW na prowadzenia, a wraz z upływem czasu gospodynie posiadały coraz większą przewagę i udokumentowały do kolejnymi bramkami. Ostatecznie ROW pokonał Wierzbowianke 7:1 i awansował na piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie Wanda Kraków – AZS UAM Poznań odbędzie się 2 marca, o godzinie 12:15.

ROW Rybnik – Wierzbowianka Wierzbno 7:1 (1:1)
Rozmus 6′, Sobkowicz 20′, 31′, 36′, Łuczak 26′, Stopka 29′, Bulavova 34′ – Fryczek 1′

ROW Rybnik: Andżelika Dąbek – Katarzyna Jasińska, Magdalena Łuczak, Agata Sobkowicz, Maja Stopka, (rezerwowe) Wiktoria Aumiiller, Martina Bulavova, Blanka Cygane, Roksana Kołek, Anita Buchta, Katarzyna Rozmus, Karolina Sak (GK)

Wierzbowianka: Wiktoria Janik – Julia Fryczek, Zuzanna Biernacka, Alicja Kołodziejska, Natalia Kazana.

W Głogówku wysokie zwycięstwo odniosły zawodniczki Rekordu Bielsko, które wygrały z Rolnikiem Głogówek 11:0 i utrzymały pozycję lidera futsal ekstraligi.

LUKS Rolnik Głogówek – Rekord Bielsko-Biała 0:11 (0:6)
Moskała 2′, 28′, Szostak 7′, Chóras 8′, Fal 16′, 21′, Pietrzyk 19′, 26′, Tracz 18′, Shevchuk 21′, Sydorenko 30′

Rekord: Majewska (Bzowska) – Tracz, Sydorenko, Suwada, Moskała, Pietrzyk, Szostak, Chóras, Fal, Kaim, Galus, Shevchuk, Czyż