[WIDEO] Gol Kornelii Grosickiej, wygrana SV Meppen

Kornelia Grosicka zdobyła jedną z bramek dla SV Meppen w wygranym 3:1 spotkaniu 2. Bundesligi przeciwko Turbine Poczdam. Dla Grosickiej było to trzecie ligowe trafienie w sezonie.

24-letnia pomocniczka otworzyła wynik spotkania w drugiej minucie meczu po tym jak uderzeniem z pola karnego pokonała bramkarkę rywalek. Dziesięć minut później przyjezdne powiększył przewagę, a gola zdobyła Toma Ihlenburg. Zespół z Poczdamu odpowiedział golem Izraelki Mari Almasri, a wynik meczu w 22. minucie ustaliła Vildan Kardesler.

Grosicka na boisku przebywała do 85. minuty, gdy została zmieniona przez Ayleen Seyen.

SV Meppen po czternastu kolejkach zajmuje drugie miejsce w tabeli, które gwarantuje awans do niemieckiej ekstraklasy.