Kobiecy Futbol
Ekstraliga News. Newsy Polska

Gdańsk zdobywa upragnione punkty

Wiele emocji dostarczył mecz w Gdańsku. “Jagiellonki” przyjechały z zamiarem zwycięstwa, po porażce z Katowicami. Gdańszczanki bardzo chciały zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie.

Kraków przyjechał bez swojej podstawowej bramkarki, Karolina Klabis doznała drobnego urazu i sztab nie zdecydował się jej zabrać. Gdańsk był w tym meczu był bardziej skuteczniejszy. Wynik otworzyła Anna Kowalczyk, która tuż przed przerwą ucieszyła licznie zgromadzoną na stadionie publiczność. Po przerwie gospodynie kontynuowały ataki. Efektem bramka Julii Włodarczyk w 51 minucie. Gdy Kowalczyk w 59 minucie podwyższyła na trzy do zera, stało się wiadome, że komplet punktów zostanie w Gdańsku. 

To nie jest tak, że “Jagiellonki” nic nie robiły w tym spotkaniu. Zawodniczki z rodu Kraka co i rusz atakowały bramkę Lotosu. Lecz nie były w stanie pokonać świetnie dysponowanej Jessici Ludwiczak. Widać, że ta bramkarka odżyła po przenosinach z Katowic. 

Po meczu powiedzieli:

Valentyna Tarakanova: “Przed meczem nikt z nas nie myślał, że to będzie łatwy mecz i że Kraków się przed nami położy. Każda z nas wierzyła w to zwycięstwo i dzisiaj to pokazałyśmy. Każda z nas zrobiła wszystko co mogła i stąd taki wynik na tablicy. Przeciwnik zagrał dobrą piłkę. Bardzo podoba mi się ich styl. Klepa, na ściankę. No to było super, ale my byłyśmy dziś mocniejsze. Każda z nas wyciągnęła wnioski i w głowach wygrałyśmy ten mecz. Jestem dumna z naszego zespołu.”

Trener Krzysztof Krok: “Zagraliśmy dzisiaj bardzo słaby mecz w fazie obrony i jak zwykle pod bramką przeciwnika nieskutecznie z dużą ilością złych wyborów… Nie da się wygrać meczu gdy popełnia się taką masę błędów przy dobrze grającym przeciwniku. Gratulacje dla Lotosu za dobry mecz a nam zostaje dobrze popracować nad formą w tej przerwie na reprezentację. Liczę że wróci dobry UJ z pierwszych meczów w Bydgoszczy. Skuteczny i nie popełniający błędów w defensywie.”

 

Ekstraliga – 5. Kolejka
AP Lotos Gdańsk – KU AZS UJ Kraków 3:0 (1:0)
Kowalczyk 37, 59`, Włodarczyk 51`

Sędzia: Karolina Bojar – Stefańska

kartki: Daleszczyk

AP Lotos: Ludwiczak, Sirant, Zimecka, Szewczuk, Buzan, Plotzka (Stasiulewicz 62`), Kołodziejek,  Kowalczyk (Preuss 76`), Włodarczyk (Polańska), Dymińska, Tarakanova (Słowińska 68`)

AZS UJ: Mochnacka, Nieciąg, Zapała (Duszyk 62`), Woźniak, Wilk, Bartosiewicz ( Bryzek 46`), Smaza (Smaza 46`), Mordel (Bińkowska), Daleszczyk, Wróbel, Wójcik, 

Może Cię również zainteresować

Zofia Buszewska powołana na mecze z Azerbejdżanem i Mołdawią

Klaudia

Polonia Środa Wlkp. wciąż nie do zatrzymania

Wielbuond

Z gwizdkiem w 7 kolejce – poznaliśmy obsadę sędziów na najbliższą kolejkę

Sebastian Godyla

2 komentarze

Karo 11 września 2021 at 22:33

Nazwisko Pani sędzi się nie zgadza i warto wspomnieć o żółtej kartce dla trenara AZSu.

Powtórz
Wielbuond 11 września 2021 at 23:19

Dziękuję za czujność. A co do kartki Pana Trenera Kroka, nigdzie nie znalazłem tej informacji. Dziękuję po raz drugi.

Powtórz

Skomentuj