Pewne zwycięstwo GieKSy Katowice ze spadkowiczem

W trzecim meczu w okresie przygotowawczym podopieczne Karoliny Koch podejmowały zespół BTS Rekord Bielsko-Biała, spadkowicza z najwyżej klasy rozgrywkowej. GKS Katowice wygrał to starcie aż 5:0.

Wynik w 12. minucie spotkania otworzyła Nicola Brzęczek, która strzałem głową pokonała bramkarkę Rekordu, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego. Blisko wyrównania w 26. minucie były przyjezdne, jednak piłka po strzale zawodniczki testowanej trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Weronikę Klimek.

Krótko po przerwie katowiczanki podwyższyły na prowadzenie 2:0. Samobójcze trafienie zanotowała Julia Palichleb, która starała się przerwać dośrodkowanie z prawej strony boiska i skierowała piłkę do swojej bramki. W 70. minucie Klaudia Maciążka wykorzystała asystę Kateriny Vojtkovej i z bliskiej odległości pokonała bramkarkę Rekordu. Sześć minut później gospodynie prowadziły już 4:0, a na listę strzelczyń wpisała się Amelia Bińkowskia. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Klaudia Maciążka zdobyła swoją drugą bramkę, a piątą dla “GieKSy”, która w trudnych warunkach atmosferycznych pewnie pokonała spadkowicza z Ekstraligi – Rekord Bielsko-Biała.

Podopieczne Karoliny Koch w Krakowie 14 sierpnia o godzinie 10:30 meczem z tamtejszym UJ-em zainaugurują nowy sezon Ekstraligi. Transmisję z tego meczu przeprowadzi w TVP Sport. Rekord natomiast w 1. kolejce zaplecza elity zmierzy się w ten sam weekend z Resovią Rzeszów.

Mecz sparingowy
GKS Katowice- BTS Rekord Bielsko- Biała 5:0 (1:0)
Brzeczek 12′, Palichleb 48′ (s), Maciążka 70′, 88′, Bińkowska 76′

GKS Katowice: Klimek – Hajduk, Olszewska, Zając, Rybaczuk, Kłoda, Konkol, Brzęczek, Turkiewicz, Bińkowska, Maciążka. Grały także: Vojtkova, Tkaczyk, Drąg, Grzegorczyk, Tuszyńska.

Rekord: Syrek (zawodniczka testowana, Majewska) – Czyż, Rżany, Cygan, Gąsiorek, Palichleb, Kubaszek, Nowak, Kłębek, Moskała, testowana zawodniczka oraz pięć testowanych zawodniczek