GKS Katowice zatrzymuje mistrzynie Polski!

W meczu na szczycie 9. kolejki Ekstraligi piłkarki GKS-u Katowice, z pewnością  podrażnione odpadnięciem z Pucharu Polski, podejmowały u siebie mające komplet punktów liderki z SMS-u Łódź.
Optycznie w pierwszej połowie lepiej wyglądały zawodniczki mistrza Polski. Częściej trzymały piłkę przy nodze i skrupulatnie konstruowały akcje, zwykle uruchamiając po prawej stronie Jedlińską. Jednak niewykorzystane szanse, głównie Kopińskiej, zemściły się w 23. minucie, gdy po krótkiej akcji indywidualnej gola zdobyła Klaudia Maciążka. To jeszcze bardziej podbudowało gospodynie, które śmielej zaczęły atakować bramkę Szperkowskiej. Świetną okazję na podwyższenie rezultatu zmarnowała Kozarzewska. Tak więc do przerwy, pierwszy raz w tym sezonie, SMS Łódź schodził do szatni z niekorzystnym wynikiem.
W drugiej połowie wydawać by się mogło, że Łodzianki rzucą się do ataków i “GieKSa” zmuszona będzie się stale bronić. Nic bardziej mylnego. Przyjezdne były bezradne wobec świetnie zorganizowanej defensywy rywalek. W 62. minucie z piłką na bramkę przyjezdnych ruszyła Kozarzewska i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dała szans Szperkowskiej. 2:0 stawiało mistrzynie w fatalnym położeniu. Dalsze ataki w wykonaniu SMS-u nie przynosiły skutków. W 82. minucie ekipa z Katowic ruszyła prawą flanką i po centrze w pole karne piłkę do własnej siatki skierowała Yurina Enjo, czym ustaliła wynik meczu na 3:0. Niespodzianka stała się faktem i to potknięcie sprawiło, że gościnie ustępują dzisiejszym przeciwniczkom miejsca na fotelu liderek Ekstraligi.

Ekstraliga – 9. kolejka
GKS Katowice – UKS SMS Łodź 3:0
23′ Maciążka, 62′ Kozarzewska, 82′ Enjo (sam.)

GKS Katowice: Klimek – Maciążka (88′ Vojtkova), Kozarzewska (69′ Brzęczek), Olszewska, Turkiewicz, Tkaczyk (82′ Zając), Kłoda, Konkol (88′ Grzegorczyk), Hajduk, Bińkowska, Rybaczuk (89′ Drąg)
UKS SMS Łódź: Szperkowska – Jedlińska (83′ Onoszko), Grzybowska (83′ Domin), Filipczak (66′ Gąsieniec), Kopińska, Rędzia, Krezyman, Enjo, Abambila (66′ Dąbrowska), Sokołowska, Zieniewicz