Gol Ewy Pajor w hicie Bundesligi, Bayern o krok od Mistrzostwa

W hicie 20. kolejki kobiecej Bundesligi VfL Wolfsburg zremisował u siebie z Bayernem Monachium 1:1. Remis w meczu, który mógł rozstrzygnąć o mistrzostwie jest korzystniejszy dla prowadzącego w tabeli zespołu z Bawarii, który na dwie kolejki przed końcem sezonu ma przewagę dwóch punktów nad zajmującymi 2. miejsce Wilczycami.

Od początku spotkania inicjatywę przejęły zawodniczki drużyny z Wolfsburga, dla której zwycięstwo w tym meczu pozwoliłoby objąć fotel lidera. Dobrą okazję na zdobycie bramki miała w 7. minucie Ewa Pajor, która otrzymała podanie w polu karnym kilka metrów przed bramką, ale świetną paradą popisała się broniąca bramki Bayernu Laura Benkarth, która obroniła strzał na róg. Mimo wielu ofensywnych akcji zespołu VfL Wolfsburg, pierwszą bramkę w meczu zdobył jednak zespół gości. W 34. minucie Sara Doorsoun-Khajeh sfaulowała Klarę Bühl i Bayern wywalczył rzut wolny. Do wykonania stałego fragmentu podeszła Lina Magull, która wrzuciła piłkę w pole karne, gdzie Marina Hegering przedłużyła podanie głową do Sydney Lohmann, a ta zdobyła bramkę na 0:1.

W drugiej połowie skuteczna gra Bayernu w defensywie uniemożliwiała zawodniczkom z Wolfsburga przeprowadzenia skutecznej akcji ofensywnej. W 79. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miała Lineth Beerensteyn, ale jej strzał trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później VfL Wolfsburg zdobył bramkę wyrównującą – dogranie Dominique Janssen wykańcza strzałem głową Ewa Pajor! Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Zespół Ewy Pajor ma jeszcze teoretyczne szanse na zdobycie Mistrzostwa Niemiec, ale po tym remisie musi liczyć na potknięcie Bayernu w którymś z dwóch ostatnich spotkań w sezonie.