fbpx

Górnik Łęczna powoli rozpoczyna transferową ofensywę!

Górnik Łęczna cały czas ma szansę na sięgnięcie w tym sezonie po podwójną koronę. Mistrzynie Polski poważnie rozglądają się już także za wzmocnieniami na następne rozgrywki, a pierwszą piłkarką, która może wzmocnić łęcznianki jest 16-letnia Natalia Wróbel.

Utalentowana reprezentantka Polski U-17 jest aktualnie piłkarką AZS UJ Kraków. W tym sezonie mimo młodego wieku udało jej się wystąpić w dziesięciu meczach Ekstraligi, w których strzeliła jedną bramkę. Pomocniczka ta jest zresztą jedną z najmłodszych debiutantek w historii najwyższego szczebla kobiecego. Na boiskach Ekstraligi po raz pierwszy wystąpiła zaledwie dwa dni po swoich 15. urodzinach.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport, Krystian Juźwiak, Wróbel w tym tygodniu trenowała razem z Górnikiem Łęczna i w najbliższej przyszłości mistrzowie Polski podejmą ostateczną decyzję odnośnie jej przydatności w zespole.

Pozyskanie Natalii Wróbel byłoby oficjalnie pierwszym wzmocnieniem Górnika Łęczna w letnim okienku transferowym, w którym pewne jest już przejście Sylwii Matysik do Bayeru Leverkusen. Zespół według naszych informacji opuści także Dominika Grabowska, która ma przenieść się do Francji, co zostanie jednak ogłoszone dopiero po zakończeniu rozgrywek. „Dziennik Wschodni” podał natomiast, że ekipa z Lubelszczyzny sonduje także zakontraktowanie Weroniki Kaczor z SMS-u Łódź. 17-latka w tym sezonie występowała w pierwszoligowych rezerwach łodzianek, kończąc sezon z łącznym dorobkiem 2 goli w 14 występach.

 

fot. facebook.com/PinatarArenaFootballCenter

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
NewsyPolki za granicąPolska

Leave a Reply