fbpx

Katarzyna Kiedrzynek trenuje w… Warcie Poznań

Od lipca Katarzyna Kiedrzynek stanie się piłkarką VfL Wolfsburg. Aktualnie bramkarka, której z końcem czerwca wygasa kontrakt z Paris Saint-Germain, przebywa w Polsce. By podtrzymać jak najlepszą formę, unikając przy tym samotnych treningów, kapitan reprezentacji Polski swoje umiejętności szkoliła w tym tygodniu na obiektach Warty Poznań.

Nowy nabytek mistrzyń Niemiec opuściła już Paryż i szykuje się do przeprowadzki do Wolfsburga. Ostatnie chwile przed rozpoczęciem drużynowych treningów za naszą zachodnią granicą Kiedrzynek spędza w ojczyźnie – Ostatni raz widziałyśmy się w PSG 13 marca. Potem, przez dwa miesiące mieliśmy treningi indywidualne. Na początku to jest nawet fajna sprawa, ale z czasem robi się nużące i ciężko jest się samemu zmotywować. Wiadomo, w drużynie jednak nakręcamy się nawzajem i wygląda to inaczej. Starałam się znaleźć jakieś dobre rozwiązanie w tej sytuacji. W maju trenowałam z moim byłym trenerem bramkarek z PSG, ale teraz jestem w Polsce i też muszę ćwiczyć, żeby utrzymać formę – powiedziała reprezentantka Polski oficjalnej stronie Warty Poznań.

29-latka zdradziła również, jak w ogóle trafiła na obiekty treningowe czołowego klubu Fortuna 1 ligi. Bramkarka przy Drodze Dębińskiej pracuje z Dominikiem Kubiakiem, trenerem golkiperów Warty – Poprosiłam trenera Andrzeja Dawidziuka, z którym znam się z kadry Polski, o polecenie mi trenera bramkarzy tu, w Poznaniu. Tak trafiłam na trenera Dominika, który zgodził się popracować ze mną. I tak, grzecznościowo, mogę ćwiczyć na obiektach Warty Poznań. Fajnie, że się udało. Bardzo się cieszę, bo dwa miesiące bez treningu bramkarskiego to jest tragedia. Sprawiają ogromną radość i przyjemność, trener Dominik jest wspaniałym człowiekiem. To jest fachura, po prostu. Już wiem, że będę chciała tu jeszcze wrócić za jakiś czas. Jestem bardzo zadowolona i wdzięczna przede wszystkim za to, że mogę tu trenować, bo nie jest to przecież takie oczywiste. Nie w każdym klubie by się na to zgodzili, a Warta Poznań jest na tyle fajnym, otwartym i rodzinnym klubem, który przygarnął mnie na parę treningów. Warunki do treningu mam bardzo dobre. Nic, tylko trenować – dodała kapitan biało-czerwonych.

Warto dodać, że poznański pierwszoligowiec niedawno rozpoczął tworzenie kobiecej sekcji, ogłaszając nabór dziewczynek do swojej akademii, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. psg.fr

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply