Górnik Łęczna wygrywa w sparingu z pierwszoligowcem

Choć w pierwszej połowie sparingowej potyczki pomiędzy Górnikiem Łęczna a Stomilankami Olsztyn można było wróżyć niespodziankę, o tyle w drugiej wicemistrz Polski włączył piąty bieg. Ostatecznie wicemistrzynie Polski pokonały ekipę z Warmii 4:2.

Dzisiejszy mecz przedsezonowy to na pewno wielka radość dla Klaudii Fabovej. Była piłkarka Medyka Konin strzeliła pierwszą bramkę w nowych barwach, czym przyczyniła się do zwycięstwa swojej drużyny. Choć to wcale nie było od początku takie oczywiste.

Pierwszoligowy rywal z Olsztyna, postawił ciężkie warunki. Po upływie pierwszej części gry było 2:2. W ekipie Roberta Makarewicza gole strzelały Klaudia Miłek oraz Julia Piętakiewicz, a w Stomilankach na liderkę wyrosła Katarzyna Kałużna, która zdobyła dwie bramki. Trafień po stronie gospodyń mogło być więcej, o czym mówił na klubowej TV trener Makarewicz.

W drugiej połowie mieliśmy sporo roszad w obu ekipach. Efekt końcowy to gole wspomnianej wcześniej Fabovej, a także Klaudii Lefeld.

Oba kluby zainaugurują swoje rozgrywki meczami na wyjeździe. Stomilanki udadzą się na mecz do Częstochowy na teren tamtejszej Skry, Górnik Łęczna natomiast do Wrocławia, by stanąć naprzeciw Śląskowi.