Wstęp na Ligę Mistrzyń za symboliczną cenę, SMS na stadionie ŁKS-u zagra też w Ekstralidze!

Na dzisiejszej konferencji prasowej, w której wzięła między innymi udział prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowano, że 1 sierpnia ruszy sprzedaż biletów na turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń, w którym wezmą udział mistrzynie Polski.

TME UKS SMS Łódź w czerwcowym losowaniu trafił na belgijski Anderlecht. Dwie pozostałe drużyny przypisane do tej minigrupy to mistrzynie Litwy i Finlandii, czyli odpowiednio FK Gintra Universitetas oraz Kuopion Palloseura.

Turniej 1. fazy eliminacji UEFA Women’s Champions League zostanie rozegrany w Łodzi na stadionie im. Władysława Króla, czyli domowym obiekcie ŁKS-u. Pierwsze mecze odbędą się 18 sierpnia, a następne trzy dni później. Najlepszy zespół awansuje do 2. i jednocześnie ostatniej części kwalifikacji.

Stadion Króla znowu będzie tętnił życiem, promując Łódź jako fajne miasto do życia i miejsce, w którym bardzo wiele dzieje się również w sferze sportowej. Gdy zaczynaliśmy budować ten obiekt, to nawet nie przypuszczałam, że w tak krótkim czasie będziemy na nim mieli tyle tego typu międzynarodowych imprez. W tym przypadku gratulacje należą się przede wszystkim naszym dziewczynom – mistrzyniom Polski, dzięki którym będziemy gościć zespoły z Belgii, Finlandii i Litwy. Mam nadzieję, że nasza drużyna zwycięsko wyjdzie z tej rywalizacji. Zapraszam wszystkich do kibicowania łódzkiej ekipie – powiedziała prezydent miasta, Hanna Zdanowska.

Na konferencji dowiedzieliśmy się, że sprzedaż biletów ruszy 1 sierpnia. Mają być one dostępne zarówno stacjonarnie, jak i w formie elektronicznej, a ich cena to zaledwie 5 złotych.

Co więcej, ujawniono też, że dwa mecze kwalifikacji Ligi Mistrzyń to nie jedyne spotkania, w których TME UKS SMS Łódź będzie mógł się zaprezentować na stadionie ŁKS-u. Przy alei Unii Lubelskiej podopieczne Marka Chojnackiego zaprezentują się również w 1. kolejce Ekstraligi, kiedy ich rywalkami będzie ekipa AP LOTOS-u Gdańsk. Pierwszy gwizdek tego starcia zaplanowano na godzinę 17:00, natomiast przeciwko Anderlechtowi łodzianki zagrają o 20:00.

Tak natomiast prezentuje się plan meczów rozgrywanego w Łodzi miniturnieju kwalifikacji Ligi Mistrzyń:
18.08.2022 (14:00) – FK Gnitra – KuPS Kuopio
18.08.2022 (20.00) – TME UKS SMS Łódź – RSC Anderlecht
21.08.2022 (12:00) – Mecz o 3. miejsce
21.08.2022 (18:00) – Finał

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsyPolska
AktualnościEURO 2022FrancjaNewsyNiemcyZagranica

Dodaj komenntarz