Grembach Łódź efektownie rozpoczął Klubowe Mistrzostwa Świata!

Brązowe medalistki ostatnich mistrzostw Polski i dotychczasowe krajowe dominatorki w beach soccerze – Grembach Łódź rozpoczął grę w najnowszej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Wicemistrzynie Women’s World Winners Cup z 2019 roku, tegoroczne zmagania zainaugurowały efektowną wygraną 9:2.

Zdobywczynie Pucharu Polski mierzyły się w środę w Cagliari z mistrzyniami Włoch – FBA Beach Soccer. Prowadzenie naszym rodaczkom dała w 7. minucie pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego z własnej połowy Bárbara Colodetti. Już minutę gry później Katarzyna Borowiec wykorzystała sytuację sam na sam i podwyższyła przewagę łodzianek. W pierwszej tercji przedstawicielki gospodarzy zdołały odpowiedzieć. Do siatki nad bramkarką Grembachu trafiła z własnej połowy Cristina Domínguez Tuda.

Po zmianie stron zdobywczynie Pucharu Polski były jeszcze bardziej skuteczne. Strzelanie w drugiej tercji rozpoczęła Bárbara Colodetti, która popisała się skutecznym wolejem po otrzymaniu piłki wyrzuconej z autu. Kroku Brazylijce dotrzymała Katarzyna Borowiec, która niedługo później także po raz drugi w tym meczu cieszyła się ze zdobytego gola po uderzeniu w samo okienko. 45 sekund przed przerwą Adriele Rocha w sytuacji sam na sam minęła bramkarkę i zmieniła rezultat na 5:1. FBA zdołało szybko odpowiedzieć. Bezpośrednio z rzutu rożnego błąd ustawienia naszych reprezentantek wykorzystała doskonale znana w naszym kraju Luisa Meza. Reprezentantka Portugalii w niedawnych mistrzostwach Polski grała bowiem w barwach Red Devils Chojnice.

W ostatniej tercji Grembach całkowicie zdominował rywalki i dołożył jeszcze cztery trafienia. Najpierw hat-tricka strzałem z wolnego dokładnie z połowy boiska skompletowała Bárbara Colodetti. Nie minęło wiele czasu, a prowadzenie łodzianek powiększyła inna Brazylijka – Noele Bastos. Trzy gole na swoje konto w meczu z mistrzyniami Włoch zdołała także zapisać Katarzyna Borowiec. Kapitan Grembachu hat-tricka zanotowała dzięki bramce z rzutu karnego. Strzelecki festiwal po asyście Pauliny Kościechy zakończyła w przedostatniej minucie meczu Wiktoria Kaczmarek.

Teraz brązowe medalistki mistrzostw Polski czeka starcie z Lazo Apego Kitakyūshū. Odbędzie się ono dzisiaj o godzinie 15:15. Mistrzynie Japonii turniej rozpoczęły od pewnego zwycięstwa z FC10 Zgierz, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Women’s World Winners Cup – 1. mecz (grupa A)
Grembach Łódź – FBA Beach Soccer 9:2
Colodetti 7′, 14′, 25′, Borowiec 8′, 18′, 31′ (k), Rocha 24′, Bastos 26′, Kaczmarek 35′ – Domínguez 10′, Meza 24′

Grembach: Karolina Palacios, Ana Beatriz Ribeiro – Bárbara Colodetti, Katarzyna Borowiec, Noele Bastos, Paulina Kościecha, Katarzyna Gozdek, Adriele Rocha, Wiktoria Kaczmarek, Dagmara Suskiewicz, Natalia Bartczak, Magdalena Szpera