Grembach Łódź przegrywa na Klubowych Mistrzostwach Świata

Po efektownej wygranej 9:2 z mistrzyniami Włoch, Grembach Łódź w swoim drugim spotkaniu w ramach Women’s World Winners Cup uległ najlepszej drużynie Japonii. Mimo prowadzenia, polski zespół ostatecznie przegrał 1:2 z Lazo Apego Kitakyūshū.

Na pierwsze trafienie kibice musieli czekać niemal dziesięć minut gry. Prowadzenie zdobywczyniom Pucharu Polski dała uderzeniem głową Wiktoria Kaczmarek. Z biegiem czasu coraz groźniejsze ataki zaczęły przeprowadzać jednak zawodniczki z Azji.

Wyrównujący gol padł dopiero w 21. minucie. Pojedynek z bramkarką Grembachu wygrała Saki Kushiyama. Na ostatnią odsłonę dzisiejszego meczu drużyny wyszły zatem z remisem 1:1.

Ostatnia, decydująca bramka padła z wznowienia gry ze środka boiska na rozpoczęcie trzeciej tercji. Saki podbiła piłkę Nozomi Nishimurze, a ta uderzeniem przy słupku wyprowadziła Lazo Apego na prowadzenie. Łodzianki nie potrafiły odpowiedzieć przeciwniczkom z Japonii. Grembach przegrał więc swój pierwszy mecz na tegorocznych Klubowych Mistrzostwach Świata i z bilansem 1-1 po dwóch spotkaniach plasuje się na drugim miejscu w tabeli.

Brązowe medalistki mistrzostw Polski jutro mają czas na odpoczynek. Swój następny grupowy mecz rozegrają w sobotę, 17 września. O godzinie 15:15 ich rywalkami będą zawodniczki Barra de Santiago FC. Salwadorki turniej rozpoczęły zwycięstwem nad FC10 Zgierz, o czym informowaliśmy szczegółowo TUTAJ.

Women’s World Winners Cup – grupa A (2. mecz)
Grembach Łódź – Lazo Apego Kitakyūshū 1:2
Kaczmarek 10′ – Kushiyama 21′, Nishimura 25′

Grembach Łódź: Karolina Palacios, Ana Beatriz Ribeiro – Bárbara Colodetti, Katarzyna Borowiec, Noele Bastos, Paulina Kościecha, Katarzyna Gozdek, Adriele Rocha, Wiktoria Kaczmarek, Dagmara Suskiewicz, Natalia Bartczak, Magdalena Szpera