Jedenaście goli w meczu mistrzyń Polski. FC10 Zgierz tym razem minimalnie słabsze

Z drugą porażką na Women’s World Winners Cup muszą się pogodzić zawodniczki FC10 Zgierz. Mistrzynie Polski w beach soccerze przegrały dzisiaj po emocjonującym starciu z Barra de Santiago FC 5:6.

Ekipa z Salwadoru prowadzenie objęła błyskawicznie, już po 40 sekundach gry. Efektownym wolejem popisała się Marisa Gonzales. Piłkarki plażowe z Ameryki Środkowej jeszcze w pierwszej tercji zdołały po raz drugi trafić do siatki. Na listę strzelczyń wpisała się Lesly Paola Calderón.

Szybko po zmianie stron zgierzanki wzięły się za odrabianie strat. Autorką kontaktowej bramki została Kamila Komisarczyk. Nie minęło jednak wiele czasu, a zawodniczki z Barra de Santiago powróciły na dwubramkowe prowadzenie. Drugiego gola zanotowała Calderón, która ma na swoim koncie choćby grę w reprezentacji Salwadoru na trawie. To właśnie druga tercja zadecydowała o dzisiejszym triumfie przeciwniczek mistrzyń Polski. Na 3:1 dla Latynosek trafiła Irma Lisseth Guerra Cordero. Zawodniczka ta w środkowej odsłonie dzisiejszego meczu trzykrotnie pakowała piłkę do siatki. Jej dwa gole przeciwko Dominice Dewickiej przedzieliło trafienie samobójcze. W końcówce drugiej tercji bramkarkę FC10 Zgierz pokonała jeszcze Marisa Gonzales i Barra de Santiago FC prowadziło już 6:2.

Mistrzynie Polski w ostatniej odsłonie próbowały doprowadzić do remisu, lecz zabrakło im jednego gola. Impuls do próby odrabiania czterobramkowej straty dała swoim trafieniem Klaudia Grodzicka, która wykorzystała podanie Elżbiety Buk. Na niewiele ponad 3,5 minuty przed końcem meczu piękne trafienie zanotowała Dominika Dewicka, która kopnęła piłkę idealnie od słupka spod własnej bramki. Po chwili efektowną przewrotką popisała się jeszcze Myroslava Vypasniak i zgierzanki przegrywały już tylko 5:6. Niestety, nie udało im się wyrównać i ich druga podczas Klubowych Mistrzostw Świata przegrana stała się faktem.

O pierwszy triumf na rozgrywanym w Cagliari turnieju Polki powalczą teraz z mistrzyniami Włoch. Starcie z FBA Beach Soccer odbędzie się jutro o godzinie 15:15. Ekipa z prowincji Latina dzisiaj pauzowała, a grę o klubowe MŚ rozpoczęła wczoraj od dotkliwej porażki z Grembachem Łódź, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Women’s World Winners Cup – 2. mecz (grupa A)
FC10 Zgierz – Barra de Santiago FC 5:6
Komisarczyk 13′, Cordero 23′ (s), Grodzicka 30′, Dewicka 33′, Vypasniak 33′ – Gonzales 1′, 23′, Calderón 10′, 14′, Cordero 17′, 23′

FC10 Zgierz: Dominika Dewicka, Adriana Banaszkiewicz – Paulina Bednarska, Elżbieta Buk, Patrycja Gruszka, Klaudia Grodzicka, Kamila Komisarczyk, Anna Król, Joanna Ścisłowska, Myroslava Vypasniak, Sara Garcia