fbpx

Gwiazda Wolfsburga odejdzie do Anglii?

Do znaczącej roszady w ataku VfL Wolfsburg może dojść najbliższego lata. Zdaniem niemieckich mediów zespół „Wilczyc” może opuścić najlepsza strzelczyni zespołu i całej Bundesligi, Pernille Harder. Mistrzynie Niemiec oficjalnie natomiast zdążyły już ogłosić sprowadzenie piłkarki Manchesteru City.

„Wolfsburger Allgemeine” podaje, że poważne zainteresowanie Harder, która w tym sezonie strzeliła 22 bramki w 15 meczach niemieckiej ekstraklasy, wyrażają dwa angielskie kluby. Chodzi o aktualne wiceliderki – Chelsea, a także tegorocznego beniaminka Women’s Super League – Manchester United.

Większe szanse na zakontraktowanie duńskiej napastniczki ma ponoć klub z Londynu. W barwach „The Blues” gra bowiem obecnie życiowa partnerka Harder, Szwedka Magdalena Ericsson. W przeszłości występowały one już w jednym klubie do 2016 roku, kiedy obie broniły barw Linköping. Chelsea ma także zdecydowanie większe szanse na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzyń, co również nie będzie bez znaczenia. Manchester United co prawda jak na beniaminka i tak spisuje się znakomicie, zajmując pozycję tuż za podium Women’s Super League, jednak może to być za mało, by przekonać do siebie najlepszą piłkarkę Danii.

Angielskie kluby są skłonne wyłożyć za liderkę strzelczyń Frauen Bundesligi 300 tysięcy euro. Media spekulują, że Harder ma w kontrakcie ważnym do końca czerwca 2021 roku zapisaną klauzulę wykupu, czego jednak Wolfsburg nigdy nie potwierdził. Mówi się, że klauzula ta może być wyższa niż kwota oferowana przez przedstawicieli ligi angielskiej, dlatego „Wilczyce” nie chciałyby puszczać latem swojej gwiazdy. Z drugiej jednak strony, letnie okienko transferowe będzie ostatnią okazją, by na Harder poważnie zarobić. Sprawa powinna wyjaśnić się do końca marca, gdyż do tego czasu Wolfsburg chce mieć pewność na kim może budować zespół na sezon 2020/2021.

Aktualne liderki Frauen Bundesligi mają już natomiast potwierdzone pierwsze letnie wzmocnienie. Na zasadzie wolnego transferu udało im się sprowadzić atakującą Manchesteru City, Pauline Bremer. 19-krotna reprezentantka Niemiec w tym sezonie angielskiej ekstraklasy strzeliła 10 goli w 12 rozegranych meczach, lecz zależało jej na powrocie do ojczyzny, którą opuściła w 2017 roku, przenosząc się do Lyonu. 23-latka podpisała z Wolfsburgiem trzyletni kontrakt i będzie grać z numerem 7.

 

fot. vfl-wolfsburg.de

Other Articles

Leave a Reply