Hattrick reprezentantki Polski w lidze niemieckiej!

Bayer 04 Leverkusen pokonał 6:0 1. FC Nürnberg w meczu 2. kolejki niemieckiej Frauen Bundesligi, a trzy bramki dla gospodarzy zdobyła Nikola Karczewska.

Wypożyczona z Tottenhamu Hotspur zawodniczka otworzyła wynik spotkania w ósmej minucie spotkania, a już pięć minut później cieszyła się z dubletu. W 23. minucie wynik spotkania podwyższyła Islandka Karolina Vilhjalmsdottir. W 49. minucie reprezentantka Polski mogła cieszyć się z hattricka po tym jak po raz trzeci pokonała Kristin Krammer. Gospodynie kolejną bramkę zdobyły w 55. minucie, gdy na listę strzelców po raz drugi wpisała się Vilhjalmsdottir. Wynik meczu ustaliła Eva Van Deursen.

Nikola Karczewska na boisku przebywała do 75. minuty, gdy zmieniła ją Paulina Bartz. W drużynie z Leverkusen wystąpiła Sylwia Matysik, która opuściła boisko w przerwie spotkania. W drużynie z Norymbergi wystąpiła Weronika Kaczor, która została zmieniona w przerwie meczu przez Luise Guttenberger.