Powtórka z historii w Koninie – goście przeważają, a Medyczki strzelają

Mecze pomiędzy konińskim Medykiem a sosnowieckimi Czarnymi zwykło się określać mianem “derbów Polski”. Kiedyś potrafiły decydować o zdobyciu pucharu lub mistrzostwa Polski, teraz, gdy oba zespoły zajmują lokaty dość odległe od podium, ich blask nieco przygasł. W dzisiejszym starciu obu drużyn emocji jednak nie zabrakło. Czarne walczyły o drugie ligowe zwycięstwo w sezonie i przeważały, jednak to medyczki zdobywały bramki i wygrały 2:0.

Gospodynie objęły prowadzenie bardzo szybko, bo już w 2. minucie spotkania na listę strzelczyń wpisała się kapitan koninianek Patrycja Ziemba. Widmo powtórki z niedawnego starcia z Łęczną najwyraźniej zajrzało Czarnym w oczy, sosnowiczanki bowiem ambitnie ruszyły do odrabiania strat. Atakowały zawzięcie, jednak wykończenie ich akcji raziło nieskutecznością. Nawet rzut karny nie przyniósł zmiany wyniku, gdy w 7. minucie Julia Woźniak obroniła strzał Natalii Chudzik.

W drugiej połowie drużyna Czarnych nadal naciskała, starając się zmienić niekorzystny wynik. W 53.minucie na boisku pojawiła się powracająca po długiej kontuzji Klaudia Miłek. Sosnowiczanki wciąż przeważały (9 rzutów rożnych dla drużyny KKS, Medyk – 0), jednak bramki nie zdobyły. Zgodnie z zasadą, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, już w doliczonym czasie gry drugą bramkę zdobyła Patrycja Ziemba i medyczki powtórzyły sytuację z meczu z AZS UJ Kraków – zwyciężyły mimo znacznej przewagi rywalek.

Czarne czeka teraz starcie z tczewską Pogonią – i priorytetem dla zespołu Anny Szymańskiej będzie odzyskanie skuteczności strzeleckiej, bo na razie statystyki w tej dziedzinie wyglądają słabo (14 strzałów niecelnych na 22 próby).