Historyczne zwycięstwo afrykańskiego debiutanta

Mecz Zambii z Kostaryką dla obu drużyn był meczem o honor. Oba zespoły już po drugiej kolejce straciły szansę na awans z grupy. W rankingu FIFA Kostaryka jest na 36 miejscu, a Zambijki na 77.

Mimo że to Kostaryka była faworytem, to Zambijki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Dokładnie to Lushomo Mweemba po zabraniu z rzut rożnego uderzyła z woleja, trafiając do siatki Kostaryki. Kolejne ataki z obu stron nie przynosiły następnych bramek. W 29 Barbra Banda została sfaulowana w polu karnym przez Katherine Alvarado i sędzi Bouchra Karboubi wskazała na wapno. Sama poszkodowana postanowiła wymierzyć sprawiedliwość i już po chwili było 2:0 dla Zambii. Bramka Barbary Bandy był 1000 golem zdobytym w historii rozgrywek Mistrzostw Świata. Kostarykanki starały się strzelić bramkę kontaktową i najbliżej tego był Maria Paula Coto, która strzeliła głową, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy Zambia utrzymała dwubramkowe prowadzenie.

Kostarykanki po przerwie ruszyły do zmasowanego ataku i już 47 minucie zdobyły bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym w zamieszaniu Catherine Musonda popełniła błąd i strzałem głową Melissa Herrera trafiła do bramki. W 52 minucie Musonda zderzyła się z  Priscillą Chinchillą i Kostarykanki domagały się rzutu karnego. Po sprawdzeniu VARu Bouchra Karboubi zadecydowała, że wcześniej Sheika Scott była na pozycji spalonej. W 68 minucie Herrera trafia do bramki Zambii, ale ponieważ była wcześniej na pozycji spalonej bramka nie została uznana. Oba zespoły próbowały trafić do bramki przeciwniczek i miały swoje sytuacje, ale najczęściej brakowało wykończenia. W końcu w doliczonym czasie po pięknym rajdzie Racheal Kundananji trafiła do bramki, ustalając wynik meczu.