Hiszpania szczęśliwa dla naszej młodzieżówki

Hiszpania jest szczęśliwa dla naszej kadry do lat 17. W pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego Mistrzostw Europy Polki pokonały Grecję 3-0.

Przebywająca w La Nucii kadra do lat 17 pokonała w pierwszym meczu Grecję. Nasza kadra wygrała dość pewnie po golach Zuzanny Grzywińskiej, Pauliny Guzik oraz Inez Sikory, .

Podopieczne Marcina Kasprowicza niemal od początku rzuciły siły do ataków, niemal całkowicie dominując nad Greczynkami. Pierwszą bramkę jednak oglądaliśmy dopiero w 31. minucie. Na listę strzelców wpisała się młoda piłkarka AP Orlen Gdańsk – Zuzanna Grzywińska. W doliczonym czasie gry tuż przed gwizdkiem albańskiej sędzi na 2-0 wynik podwyższyła Paulina Guzik.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a wprowadzona na boisko Inez Sikora grająca na co dzień w Górniku Łęczna w 82. minucie ustanowiła wynik spotkania tego meczu.

3-0 na pewno jest obiecującym wynikiem przed niedzielnym spotkaniem z Hiszpanią, która Belgii strzeliła aż cztery gole.

La Nucia dziś była szczęśliwa, i oby hiszpański klimat służył nam nadal, kolejny mecz nasza kadra rozegra w niedzielę o godzinie 18 z gospodarzem turnieju – Hiszpanią, a lada dzień na mecze towarzyskie poleci także na półwysep Iberyjski kadra Niny Patalon.

Eliminacje Mistrzostw Europy
Polska – Gracja 3-0 (2-0)
Grzywińska 31′, Guzik 45′, Sikora 82′

sędzia: Emanuela Rusta (Albania) – Mirjeta Salla (Albania), Rita Cabanero (Hiszpania)

żółte kartki: Ntatis (Grecja)

Polska: Urbańczyk – Szkwarek, Szymczak (Krakowiak), Kiełczewska, Cyraniak – Lewicka (46′ Gutowska), Gliszczyńska (46′ Hennig), Jagodzińska (46′ Wyrwas) – Grzywińska Dubiel, Guzik (46′ Sikora)