Holenderki nie potraktowały Wietnamek po koleżeńsku…

Wojowniczki Złotej Gwiazdy chciały się godnie pożegnać z Mundialem. Przed nimi jednak arcytrudne spotkanie z drużyną Holandii. Zespołowi z Europy wystarczył remis, by awansować z grupy, jednak Holenderki nie miały zamiaru rezygnować z pierwszego miejsca w grupie.

Wietnamki bardzo szybko zostały zdominowane przez drużynę Oranje. Już w 8 minucie sprytnym uderzeniem popisała się Lieke Martens. Zauważyła, że bramkarka Wietnamu  Thi Kim Thanh Tran zbyt daleko wyszła z bramki i “wrzuciła za kołnierz” piłkę do bramki. Trzy minuty później było już 2:0 po strzale Katji Snoeijs. Trzeci raz do bramki Wietnamu w 18 minucie trafiła Esmee Brugts, trafiając do bramki z 29 metrów pięknym strzałem. Kilka chwil później Jill Roord pokonała bramkarkę Wietnamu. Trener Duc Chung Mai zareagował w 28 minucie, robiąc podwójną zmianę. Jednak i to nie wiele dało, bo Holenderki robiły, co chciały w polu karnym zespołu z Azji i tylko nieskuteczność sprawiła, że wynik się nie zmieniał. Tuż przed przerwą po dobitce strzału Jill Roord, trafiła Danielle Van De Donk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:0 dla Holandii.
Na drugą połowę trener Wietnamu zrobił roszadę w bramce wpuszczając Thi Hang Khong. Holenderki rozpoczęły drugą połowę spokojnie, kontrolując grę. W 57 minucie swoją drugą bramkę ponownie z 29 metrów trafiła Esmee Brugts. Kolejny raz do bramki Azjatek trafiła Lieke Martens, jednak wcześniej była na spalonym i prawidłowo gol nie został uznany. W 83 minucie po rzucie wolnym dla Holandii Jill Roord zalicza drugie trafienie. Mecz zakończył się najwyższym zwycięstwem w tym Mundialu i Holenderki cieszą się z pierwszego miejsca w grupie.