HydroTruck Radom też działa na transferowym rynku. Trzy wzmocnienia beniaminka

HydroTruck Radom aż do wczoraj nie informował o swoich ruchach na rynku transferowym. Mistrzynie I ligi jednak oficjalnie wzmocniły się niedawno Oliwią Macałą, Oliwią Malesą i Wiktorią Orłowską.

Wszystkie te trzy zawodniczki urodziły się w roku 2003 i swoje piłkarskie szlify zbierały ostatnio w SMS-ie Łódź, a teraz będą reprezentować Hydrotruck Radom. Razem zawodniczki te w minionej kampanii grały choćby w pierwszoligowych rezerwach mistrzyń Polski. W Ekstralidze zdołała zadebiutować jednak tylko Oliwia Malesa. Utalentowana pomocniczka w ostatnim sezonie zanotowała 12 występów na najwyższym szczeblu ligowym. Czterokrotnie w pierwszej drużynie łodzianek zagrała także w Pucharze Polski, gdzie udało jej się nawet strzelić bramkę. Malesa trafiła do siatki w spotkaniu 1/8 finału przeciwko Polonii Środa Wielkopolska. Dodatkowo, 18-latka może się też pochwalić w poprzedniej kampanii 7 golami w 17 rozegranych meczach I ligi dla SMS-u II. Najmniej pomocniczka grała w ostatnim sezonie w trzeciej drużynie łódzkiego klubu. Nie przeszkodziło jej to jednak w strzeleniu dwóch bramek w trzech meczach na szczeblu II ligi.

Wiktoria Orłowska (na zdjęciu) nie doczekała się natomiast debiutu w Ekstralidze, lecz była istotnym punktem pierwszoligowych rezerw. Jej bilans z ostatniego sezonu to dla tej ekipy 21 spotkań i 6 goli. Młoda napastniczka, która może też grać na pozycji numer dziesięć, swój dorobek bramkowy śrubowała także w trzeciej drużynie łodzianek. Tam w sumie trafiła do siatki 7-krotnie w 8 rozegranych spotkaniach.

Oliwia Macała jest natomiast bramkarką. Reprezentantka Polski U-17 kilkukrotnie dostąpiła zaszczytu znalezienia się w kadrze meczowej na mecz Ekstraligi, lecz za każdym razem kończyło się to pozostaniem na ławce rezerwowych. 13-krotnie natomiast wystąpiła ona w minionym sezonie w pierwszoligowych rezerwach SMS-u, a także 8 razy zagrała w trzecim zespole.

Wszystkie trzy pozyskane tego lata przez radomian piłkarki mogą się też pochwalić mistrzostwem Centralnej Ligi Juniorek.

HydroTruck Radom okazał się niedawno najlepszy na poziomie I ligi, co dało drużynie przepustkę na najwyższy szczebel. Rozgrywki Ekstraligi beniaminek zainauguruje u siebie 13 sierpnia o godzinie 12:00. Ich rywalkami w 1. kolejce będą brązowe medalistki poprzedniego sezonu – Czarni Antrans Sosnowiec.

Wczoraj informowaliśmy o transferach drugiego z beniaminków, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Inne wiadomości

AngliaNewsyRetro FutbolZagranica
Fran Kirby
EkstraligaNewsyPolskaWywiady
Robert Dymkowski

Dodaj komenntarz