Robert Dymkowski: Gra ma być skuteczna

Jest uznawany za ikonę szczecińskiej Pogoni. W barwach tego klubu ma na koncie ponad 300 występów. Jest również nowym szkoleniowcem żeńskiej drużyny z Grodu Gryfa. Robert Dymkowski, bo o nim mowa, w rozmowie z nami opowiada o projekcie, którego się podjął.

Co skłoniło pana, by objąć żeński zespół Pogoni?
 
Rozmowa z prezesem Maciejem Burytą. Prezes przedstawił mi projekt kobiecej piłki w Pogoni Szczecin, który był na tyle interesujący, że zdecydowałem się podjąć roli pierwszego trenera. Ponadto miałem możliwość wrócić do mojego ukochanego klubu.
 
Jaką piłkę grać będzie zespół pod pana kierownictwem?
 
Jak zapyta pan każdego trenera, to w większości odpowiedź będzie podobna, czyli dominacja, utrzymywanie się przy piłce, gra ładna dla oka. W moim przypadku jest podobnie, ja bym dodał jeszcze przede wszystkim, że gra ma być skuteczna. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że mecz ma różne fazy gry i nie zawsze wychodzi wszystko co sobie zaplanowaliśmy, gdyż jest wiele czynników, które mają na to wpływ.
 
Szczeciński klub jest bardzo aktywny na rynku transferowym. Jest pan zadowolony z nowych zawodniczek?
 
Tak, bardzo. Jest to mieszanka powrotów, młodości i doświadczenia.
 
Obok szkoleniowca mistrzyń Polski, Marka Chojnackiego, jest pan kolejnym trenerem z bogatą karierą zawodniczą i statusem klubowej legendy. Pana podopieczne znają pana dokonania?
 
Tak naprawdę trzeba by było zapytać zawodniczek. Może kiedyś wspólnie pooglądamy fragmenty starych meczów Pogoni Szczecin i moich strzelonych bramek.
 
Na zakończenie chciałbym zapytać jakie cele sportowe postawił przed panem klub?
 
Zespół jest teraz w fazie przebudowy i ten proces cały czas trwa. Potrzebujemy jeszcze czasu na stabilizację i przede wszystkim na tym chcemy się skupić. Nie wkluczam, że w trakcie sezonu może nastąpić zmiana strategii.

Inne wiadomości

NewsyPolki za granicąWłochyZagranica
Katarzyna Konat

Dodaj komenntarz