fbpx

Igrzyska Olimpijskie oficjalnie przełożone!

Pandemia COVID-19 paraliżuje niemal wszystkie wydarzenia sportowe na całym świecie. Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz japońskie władze jeszcze nie tak dawno przekonywały, że Igrzyska odbędą się zgodnie z planem, jednak wobec stale rosnącej liczby osób zakażonych, dzisiaj wreszcie podjęto decyzję o przełożeniu Olimpiady na 2021 rok.

Igrzyska Olimpijskie miały odbyć się w lipcu i sierpniu tego roku, jednak oficjalnie wiemy już, że w tym roku sportowcy nie będą rywalizować o medale największej imprezy sportowej rozgrywanej co cztery lata.

„W obecnych okolicznościach na podstawie informacji dostarczonych dzisiaj przez Światową Organizację Zdrowia prezydent MKOl i premier Japonii doszli do wniosku, że XXXII Igrzyska Olimpijskie w Tokio muszą zostać przełożone na termin po 2020 roku, ale nie później niż na lato 2021 w celu ochrony zdrowia sportowców, wszystkich osób uczestniczących Olimpiadzie i całej społeczności międzynarodowej” – czytamy w dzisiejszym komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Igrzysk.

Poinformowano także, że turniej nie zmieni nazwy, więc w przyszłym roku będziemy świadkami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020. Płomień olimpijski pozostanie natomiast w Japonii i ma symbolizować nadzieję na pomyślne i jak najszybsze pokonanie szerzącej się pandemii.

Przypomnijmy, że kwalifikację olimpijską na chwilę obecną ma zapewnionych 10 z 12 reprezentacji kobiecych rywalizujących na turnieju. Są to Japonia (gospodarz), Holandia, Szwecja, Wielka Brytania (trzy najlepsze europejskie kadry ubiegłorocznego Mundialu), USA, Kanada (po kontynentalnych kwalifikacjach), Brazylia – mistrz Ameryki Południowej, Nowa Zelandia – mistrz Oceanii, Zambia – najlepszy zespół kwalifikacji afrykańskich, oraz Australia jako jedna z dwóch najlepszych reprezentacji strefy azjatyckiej. O pozostałe miejsca na Igrzyskach w dwumeczach zagrają jeszcze Chile z Kamerunem oraz Chiny z Koreą Południową. Nie jest jeszcze pewna data rozegrania tych pojedynków.

Other Articles

AngliaNewsyNiemcyZagranica
NewsyPolki za granicąPolskaReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply