fbpx

Kapitan Bayernu Monachium odchodzi do Chelsea!

W obliczu pandemii koronawirusa nie jesteśmy w stanie śledzić żadnych europejskich rozgrywek, co jednak nie przeszkadza klubom w dokonywaniu wzmocnień na nowy sezon. Czas wolny świetnie wykorzystała Chelsea, której udało się sfinalizować transfer kapitan Bayernu Monachium, Melanie Leupolz.

25-letnia reprezentantka Niemiec przeniosła się do Anglii na zasadzie wolnego transferu, podpisując 3-letni kontrakt, który wejdzie w życie latem, po wygaśnięciu jej umowy z dotychczasowym klubem.

Leupolz w tym sezonie Frauen Bundesligi rozegrała 14 spotkań, strzelając 5 bramek. Ogółem w barwach drużyny z Bawarii pomocniczka ta w ciągu niemal sześciu lat wystąpiła w 122 meczach. Przez ostatnie dwa lata pełniła tam funkcję kapitana. Z Bayernem udało jej się dwukrotnie sięgnąć po mistrzostwo Niemiec, natomiast w kadrze narodowej może pochwalić się między innymi mistrzostwem Europy w 2013 roku, czy złotym medalem Igrzysk Olimpijskich w 2016.

To dla mnie naprawdę poważny ruch, mój pierwszy transfer zagraniczny, nie mogę się doczekać nowego sezonu. Wierzę w to, co Chelsea robi jako klub i cieszę się, że będę jego częścią. Chcą wygrywać tytuły, tak samo jak ja. Podoba mi się też styl gry zespołu. Oglądałam wiele meczów Chelsea i myślę, że to dla mnie odpowiedni klub – powiedziała Melanie Leupolz dla oficjalnej strony „The Blues”.

Chelsea w tym sezonie miała wielkie szanse na mistrzostwo Anglii. Piłkarki Emmy Hayes plasują się bowiem na pozycji wicelidera z zaledwie punktem straty do Manchesteru City, który rozegrał jedno spotkanie więcej. Rozgrywki na Wyspach zostały jednak zawieszone z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Niedawno ekipie z Londynu udało się wywalczyć Puchar Ligi po pokonaniu w finale 2:1 Arsenalu.

„The Blues” latem planują transferową ofensywę. Media donoszą, że ekipa z niebieskiej części stolicy Anglii poważnie rozważa zakontraktowanie innej gwiazdy niemieckiej Frauen Bundesligi, o czym pisaliśmy niedawno TUTAJ.

Other Articles

NewsyPolskaWłochyZagranica
NewsyReprezentacjeZagranica

Leave a Reply