fbpx

Intensywna zima przed APLG Gdańsk, w planach aż siedem sparingów

Beniaminek Ekstraligi, AP LOTOS Gdańsk zaprezentował plan przygotowań pierwszej drużyny do rundy wiosennej. Plasująca się w połowie sezonu na 10. miejscu w tabeli ekipa rozegra tej zimy aż siedem sparingów.

Pierwszym sprawdzianem dla gdańszczanek będzie gra wewnętrzna zaplanowana na 17 stycznia, natomiast sześć dni później APLG czeka starcie z beniaminkiem I ligi, Pogonią Dekpol Tczew. Od 25 do 30 stycznia podopieczne Tomasza Borkowskiego będą przebywać na obozie w kujawsko-pomorskiej Tucholi. Obecny miesiąc zakończą sparingiem z liderem jednej z grup III ligi, Marcusem Gdynia.

W lutym piłkarki z Gdańska czekają natomiast sparingi kolejno z LFA Szczecin, niemieckim trzecioligowym Unionem Berlin, Stomilankami Olsztyn, Lechią Gdańsk, a na koniec przygotowań ich jedynymi rywalkami rywalkami grającymi na najwyższym szczeblu będzie Olimpia Szczecin. Pojedynek ten odbędzie się 27 lub 28 lutego.

Rundę wiosenną Ekstraligi APLG rozpocznie w pierwszy weekend marca. Na początek czeka je wyjazdowy pojedynek ze Sportisem KKP Bydgoszcz, z którym przed własną publicznością na starcie sezonu gdańszczanki przegrały po zaciętym spotkaniu 0:1. 

Po 11 ligowych kolejkach ekipa Tomasza Borkowskiego ma w swoim dorobku 7 punktów, co daje im 5 „oczek” przewagi nad strefą spadkową.

Plan zimowych przygotowań AP LOTOS Gdańsk:

17 stycznia – gra wewnętrzna
23 stycznia – sparing z Pogonią Dekpol Tczew
25-30 stycznia – obóz w Tucholi
31 stycznia – sparing z BPAP Marcus Gdynia
6 lutego – sparing z LFA Szczecin
7 lutego – sparing z Unionem Berlin (Niemcy)
14 lutego – sparing ze Stomilankami Olsztyn
20 lutego – sparing z Lechią Gdańsk
27/28 lutego – sparing z Olimpią Szczecin

 

fot. Ziółkowski Fotografia Sportowa

Other Articles

NewsyNiższe ligiPolskaWywiady
AngliaNewsyReprezentacjeZagranica

Leave a Reply