“Jagiellonki” skuteczniejsze od Medyka. Punkty zostają w Krakowie

Dobra reklama kobiecej piłki w Krakowie. Szybki, dobry mecz i trzy punkty zostają w Krakowie po bramkach Nieciąg  i Daleszczyk.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków jednej i drugiej drużyny. UJ zagroził kilka razy na początku bramce Oliwii Szymczak dośrodkowaniami z okolic bocznej linii, ale to Medyk miał w 5. minucie piłkę niemal w bramce. Po rzucie rożnym z lewej strony piłkę do bramki skierowała Anastazja Rocane, ale Aleksandra Nieciąg wybiła piłkę niemal z linii bramkowej.

Tempo tego spotkania było naprawdę imponujące, do tego stopnia, że w 20. minucie idealne podanie w pole karne otrzymała Aleksandra Nieciąg i mają przed sobą tylko Oliwie Szymczak, nie pozostawiła złudzeń, kto jest górą. „Jagiellonki” nie zwolniły tempa i 60. sekund później mogło być 2-0, ale bramkarka gości na raty, ale wybroniła groźny strzał podopiecznych Krzysztofa Kroka.

W 29. minucie błąd w defensywie popełniła Wiktoria Malinowska, swojej szansy nie wykorzystała Anna Gawrońska, oddając lekki strzał z okolic jedenastego metra. Po chwili ponownie Malinowska popełnia błąd, ale w sporym zamieszaniu na piątym metrze lepsza była Karolina Klabis i pierwszą połowę piłkarki z Krakowa wygrały.

Druga połowa to ponownie ataki z obu strony, choć bliżej bramki był gospodynie. Dokładne, składne akcje i tylko brak „kropki nad i”. Medyk natomiast wyglądał w tym momencie na lekko zagubionego. Rwane akcje, sporo niedokładności i po godzinie gry nadal na tablicy widniał wynik 1-0.

Później mecz minimalnie się obniżył z tempem, ale wtedy do akcji weszła Katarzyna Daleszczyk. Minęła dwie zawodniczki w polu karnym i mierzonym strzałem w długi róg ustaliła wynik spotkania.

Podopiecznym Krzysztofa Kroka to zwycięstwo się należało. Jagiellonki skoncentrowane na zwycięstwo od pierwszej do ostatniej minuty. Medyk dał narzucić sobie styl gry gospodyń i tym został skarcony dwukrotnie.