„Jagiellonki” tracą pierwsze punkty. GKS zwycięski na trudnym terenie

AZS UJ Kraków przegrał swój pierwszy mecz w tym sezonie Ekstraligi. “Jagiellonki” uległy przed własną publicznością 1:2 GKS-owi Katowice, który ma obecnie na swoim koncie dziewięć ligowych punktów.

Przed meczem miała miejsce uroczystość pożegnania zawodniczek które zrezygnowały z gry na trawie. Krakowski klub wręczył kwiaty byłym “Jagiellonkom”, czyli Justynie Maziarz, Katarzynie Ładosze oraz Natalii Nosalik.

Od pierwszych minut zawodniczki obu zespołów narzuciły szybkie tempo. Akcje przenosiły się to pod bramkę Weroniki Klimek, to pod Karoliny Klabis. Pierwszy niebezpieczny strzał miał miejsce w 33. minucie, gdy dobrze na pozycję wyszła Natalia Wróbel. Jej silne uderzenie trafiło w boczną siatkę katowiczanek. W odpowiedzi kontrę wyprowadziły przyjezdne. Karolina Koch świetnym podaniem obsłużyła Nicolę Brzęczek i ta precyzyjnym strzałem otworzyła wynik tego starcia. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek i na przerwę to GKS schodził z prowadzeniem.

Druga odsłona zaczęła się od groźnych ataków gości. W 55. minucie po stracie Katarzyny Daleszczyk świetną okazję miała Klaudia Maciążka, której udało się przelobować Karolinę Klabis, lecz piłka minimalnie minęła słupek krakowskiej bramki. W 65. minucie po indywidualnej akcji na strzał zdecydowała się Weronika Wójcik, lecz piłka znów o centymetry mija bramkę strzeżoną przez Weronikę Klimek. W 68. minucie po podaniu Klaudii Maciążki Nikola Brzęczek wpakowała piłkę do bramki z najbliższej odległości i “GieKSa” prowadziła w tym momencie dwoma bramkami. W 81. minucie, po składnej akcji całego zespołu, Natalia Wróbel zdobyła bramkę kontaktową, lecz był to kres możliwości gospodyń.

Więcej bramek nie zobaczyliśmy i to GKS wywiózł cenne punkty z trudnego terenu w Krakowie.